Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğal Afetlerden Zarar Gören Tarım Alanlarında Hasar Tespit Çalışması Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 1.7.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 15:31
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Arap, kent genelinde ağırı yağış ve selden dolayı zarar gören tarım alanlarının hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini belirtti.
Konu ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yapan Arap, 2015 yılı içerinde kentin aşırı yağış, sel-su baskını, don, dolu gibi doğal afetlere maruz kaldığını kaydederek, meydana gelen doğal afetlerle ilgili gerekli komisyonlar kurulduğunu ve hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Arap açıklamasında şunları söyledi:
“1 Ocak 2015 tarihinden bu yana aşırı yağış, sel-su baskını, don, dolu afeti afetler sebebiyle ekilişleri, ürünleri, hayvan varlıkları, tesisleri veya seraları yüzde 30 ve üzerinde zarar gördüğü tespit edilen 1552 üreticimizin 2015/7510 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı kapsamındaki kredi borçları için erteleme kararı alınarak ilgili kredi kuruluşlarına gönderilmiştir. Tüm ilçelerimizde teşekkül ettirdiğimiz hasar tespit komisyonları ile devam eden aşırı yağışlarla ilgili hasar tespit çalışmalarımız aralıksız sürmektedir. Çiftçilerimizin tüm tarım ve hayvancılıkla ilgili üretimlerini ve mal varlıklarını sigortalatmayı ihmal etmemelerini aynı zamanda bu konuda bakanlığımızın yüzde 50 hibe destek verdiğini de tekrar hatırlatmak istiyorum. İnşallah bundan sonra hiçbir çiftçimizin zarar görmemesini niyaz ediyorum.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğal Afetlerden Zarar Gören Tarım Alanlarında Hasar Tespit Çalışması Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN