Başkan Tabak’tan “Hükümet Kurulması” İçin Çağrı

Giriş Tarihi: 3.7.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 17:42
Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Tabak, sanayici ve iş adamları olarak hükümetin kurulmasını dört gözle beklediklerini belirtti.
Yaptığı yazılı basın açıklamasında, hükümet kurulma sürecinde ki belirsizlik nedeniyle, Türk sanayi sektörü gerçek den çok büyük riskler ile karşı karşıya kaldığını aktaran Tabak, dolar kurunun global ekonomide değer kazanması ve Amerika’daki oluşan faiz artırımı beklentisinin Türk sanayicileri için gerçekten risk oluşturduğunu ifade etti. Başkan Tabak açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Türk sanayicisinin ve şirketlerinin borçlarının yüzde 85’i döviz cinsinden olmakla beraber satışlarının çoğu da TL cinsinden olmaktadır. Döviz kurlarına karşı korunmayan bu risklerin, TL’nin değer kaybetmesi ile birlikte sanayicilerimizde ve şirketlerimizde finansal oranlarda ciddi bir bozulmaya yol açabilecektir. Ekonomi de bizi bekleyen bu tehlike sinyallerinin ışığında meclisimizde oluşabilecek Hükümet kurulamama ve erken seçim senaryoları yukarıda belirttiğim riskler yüzünden sanayicilerimize ve iş dünyamıza çok büyük bir risk oluşturacaktır. Bunun için siyasi partilerimizin bu zorlu dönemde meclisten mutlaka hükümet çıkarmaları gerekmektedir. Türkiye şuanda erken seçimi götürecek pozisyonda değildir” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Tabak’tan “Hükümet Kurulması” İçin Çağrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN