Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Açık Cezaevinde “İyilik İftar Sofrası” Kuruldu

Giriş Tarihi: 9.7.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
İl Müftülüğü tarafından, kentteki cezaevinde “iyilik iftar sofrası” kuruldu. Etkinlikte Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda kalan çok sayıda mahkum iftarını birlikte açtı.
Cezaevi bahçesine kurulan alanda gerçekleştirilen iftarda kent protokol üyeleri iftarını mahkumlar ile birlikte açarken, etkinliğin açılış konuşmasını Afyonkarahisar İl Müftüsü Şükrü Kabukçu yaptı. Müftü Kabukçu bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2015 yılı Ramazan temasını “Vakit İyilik Vakti, Bu Ramazan ve Her Zamanı” olarak belirlendiğini hatırlattı. İyiliğin çok geniş kapsamlı bir konu olduğunu ve bir çok şekilde yapılabileceğini aktaran Müftü Kabukçu, “Bu tema kapsamında cezaevleri ve çocuk ıslah evleri gibi yerlerde bu tür iftar yapmayı önemli olarak görüyoruz. Yaşadığımız bölgeye, coğrafyaya ve bütün dünyaya iyiliğin hakim olması için öncelikle duacıyız. İyilik denilince sadece bir insanın başka bir insana yapmış olduğu maddi değeri anlamamalıyız. İyilik öncelikle insanın kendisine karşı yapmış olduğu davranış olmalı. İyilik insanların yaşadığı ortamda etrafına karşı göstermiş olduğu duyarlılık olmalı. Elbette her birimizin iyilik adına söyleyeceği çok söz vardır. Ancak yüce dinimizin ortaya koyduğu değerlerden, kutsal kitabımızın öğrettiği güzelliklerden ve sevgili peygamberimizin öğrettiği değerlerden biliyoruz ki, bizim başka bir insana göstereceğimiz güzel bir çehre, yani tebessüme den bir yüz yani ‘hayırlı sabahlar’ demek bile iyilikler zümresindendir” diye konuştu.
Konuşmaların ardından oruçlar Devrane cami imam-hatibi Salih Avşat tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından başladı.
İftar programına Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Eray, yargı mensupları ve çok sayıda daire müdürü katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Afyonkarahisar Açık Cezaevinde “İyilik İftar Sofrası” Kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN