Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayramda Beslenmeye Dikkat

Giriş Tarihi: 14.7.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, bayramda beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğini kaydederek, “uzun yaz günlerinde oruca alışan bedenlerimizi bu bayram günlerinde aşırı tatlı, aşırı yağlı yemeklerle çok yormamamız gerekiyor” dedi.
Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Yemenici, özellikle bayram beslenmesine dikkat edilmesi gerektiğini kaydetti. Yemenici mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Oruçlarla, teravihlerle, hatimlerle, iftar davetleriyle bir mübarek Ramazan ayını daha geride bırakmanın yarı hüzün, yarı huzur dolu vedasını yaşıyoruz. Umuyoruz, Ramazan ayı bizlere rahmet, bağışlanma ve bereket bırakıp gitmiştir. Umuyoruz ki kalplerimiz, Rabbimize biraz daha yaklaşmıştır. Böylesi büyük manevi atmosferi olan bir aydan sonra, yüreklerimize ve hanelerimize sevinç, neşe, muhabbet getiren bir bayrama daha erişmiş olmanın da heyecanı içindeyiz. Şu noktayı da hatırlatmamız gerekir ki, uzun yaz günlerinde oruca alışan bedenlerimizi bu bayram günlerinde aşırı tatlı, aşırı yağlı yemeklerle çok yormamamız gerekiyor. Ana öğünlerimizi ilk günlerde olabildiğince hafif tutalım sulu meyvelerle de ara öğünlerimizi atlatalım. Sağlıklı, huzurlu, sevdiklerinizle beraber muhabbetli bir bayram geçirmenizi temenni ediyor başta sağlık camiamız olmak üzere tüm İslâm aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor yine bir bayram günü daha bizler için sağlık nöbetinde olan personelimize de kolaylıklar diliyorum.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayramda Beslenmeye Dikkat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN