Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Azo Başkanı Aydemir, 4 Yıllık Çalışmalarını Değerlendirdi

Giriş Tarihi: 20.2.2015 11:38
Azo Başkanı Aydemir, 4 Yıllık Çalışmalarını Değerlendirdi
Ziraat Odası Başkanı Yavuz Aydemir, 4 yıllık çalışmalarını değerlendirdi.
Yaklaşan seçimler öncesi mevcut başkan Yavuz Aydemir, 4 yıllık başkanlığı döneminde yaptığı çalışmaları anlattı. Ziraat Odası toplantı salonunda gazetecilerle bir araya gelen Ağrı Ziraat Odası Başkanı Yavuz Aydemir, 4 yıldır çiftçilere ve Ağrı’ya daha iyi bir hizmet verebilmek adına çalıştıklarını ifade etti. Göreve geldiklerinde ilk olarak eski olan oda binasını tadilat yaptırarak modern hale getirdiklerini söyleyen Aydemir, “Hizmet binamız biz göreve geldiğimizde eskiydi. Binamızı, Ağrımıza yakışır bir şekilde tadilat yaptırarak modern hale getirdik. Hizmet binamıza konferans salonu, toprak analiz laboratuarı, yemekhane gibi birçok alanı ekleyerek çiftçilerimize ve çalışanlarımıza kolaylıklar sağlamaya çalıştık. Başkanlığımız tarafından Serhat Kalkınma Ajansı’na (SERKA) sunulan ‘Tarım ve Hayvancılık Eğitim Projesi’ kapsamında 41 Ağrılı çiftçimizi Aksaray’a eğitime götürerek modern tarım ve hayvancılık konusunda bilgi almalarını sağladık” dedi.
Çiftçilerin sorunlarını her alana taşıdıklarını belirten Başkan Aydemir, “Ağrı’da tarım ve hayvancılıkta yaşanan sıkıntıları devletimizin en üst makamlarına kadar taşıdık. Çiftçilerimiz ve besicilerimizin bölgede yaşadığı sorunlar ve yapılması gerekenler konusunda sürekli devlet yetkililerimizle görüşmelerde bulunduk” şeklinde konuştu.
“SÜREKLİ ARAZİDE OLDUK”
Sürekli çiftçilerle birlikte olduklarını kaydeden Aydemir, “Görev süremiz boyunca sürekli arazide halkımızla birlikte olmaya gayret gösterdik. Gittiğimiz köylerde sorunları dinlerken, Ağrı için büyük önem arz eden hayvan borsasını yakından takip ettik. İlimizde yaşanan kuraklık sonrası artan saman fiyatlarını aşağıya çekmek için il dışı ve yurt dışından ilimize yaklaşık bin ton saman getirerek çiftçilerimizin saman sorununu çözdük. Düzenlediğimiz ‘Ağrı Aydınlanıyor’ adlı projemizle çiftçilerimizin çocukları için 20 bin kitap toplayarak eğitimine katkıda bulunduk. İlimizde modern çiftçiliğin yapılması ve yeni nesillere özendirilmesi için kamu kurum ve kuruluşlarıyla ortak sürdürdüğümüz projelerimiz her dönem devam etmektedir” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Azo Başkanı Aydemir, 4 Yıllık Çalışmalarını Değerlendirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN