Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Musa Işın, Doğubayazıt İlçesini Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 7.3.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 15:58
Vali Musa Işın, Doğubayazıt İlçesini Ziyaret Etti
Valisi Musa Işın, ilk ziyaretini Doğubayazıt ilçesine gerçekleştirdi.
Vali yardımcıları Erkan Kalender, Rasim Belge, İl Emniyet Müdürü Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutan Vekili Bilal Güvenir, İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun ve kurum müdürleri ile birlikte Doğubayazıt ilçesine gelen Vali Işın’ı, Doğubayazıt Kaymakamı Karahan Daştan, Doğubayazıt Belediye Başkanı Rohat Özbay, kurum müdürleri ve kaymakamlık çalışanları karşıladı. Ailemizden, büyüklerimizden Ahmed-i Hani Hazretlerinin tasavvufunu, İslam düşüncesini dinleyerek büyüdüklerini ve dolayısıyla böyle bir büyük zatın yaşadığı kentte Valilik yapmamanın büyük bir şeref olduğunu kaydeden Vali Işın, “Ahmed-i Hani Hazretlerinin burada olması ayrıca bir önem arz etmektedir. Buraya ilk ziyareti gerçekleştirmemizin öncelikli sebebi de budur. Eğer Külliyesinde bir eksiklik varsa ya da yetersizse burayı onun ulviyetine uygun bir şekilde dizayn edeceğiz” dedi.
İlin en büyük ilçesinden başlamak üzere kısa süre içerisinde bütün ilçeleri ziyaret edeceğini kaydeden Vali Işın, “Kaymakam arkadaşlarımızdan brifing alacağız. Genel incelemelerde bulunacağız. Bu gün ki programımız yoğun. Gürbulak Sınır Kapısında incelemelerde bulunacağız, Esnaf ziyaretlerimiz olacak, bazı tesislerimizi gezeceğiz. Bazı yatırımlarımızı yerinde göreceğiz, eksiklikleri, problemleri yerinde göreceğiz. Bunları suratlı bir şekilde gidermek için gayretlerimiz olacak. Amacımız bu ziyaretler vasıtasıyla hem vatandaşımızla kaynaşmak hem de sorunlarını bizzat kendilerinden dinlemek” şeklinde konuştu.
Kaymakam Karahan Daştan’dan ilçe hakkında brifing alan Vali Işın, daha sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Proje Ofisi, Kent Müzesi İnşaat, Gürbulak Sınır Kapısı, Meteor Çukuru ve Sarısu Sınır Ticaret Merkezinde incelemelerde bulunarak yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Öğle namazını Ahmed-i Hani Camisinde kılan Vali Işın, namaz çıkışı Hamed-i Hani Türbesini ziyaret etti. İlçe Merkezinde esnaf ziyareti yapan Vali Işın, bir kahvehanede vatandaşlarla çay içerek sohbet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Musa Işın, Doğubayazıt İlçesini Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN