Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Diyadin Belediyesi’nden Ücretsiz T Plaka

Giriş Tarihi: 18.3.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 18:57
Diyadin Belediyesi’nden Ücretsiz T Plaka
’nın Diyadin Belediyesi Eş Başkanı Hazal Aras, taksilerini sarıya boyatma şartıyla ilçedeki taksicilere ücretsiz T plaka vereceklerini söyledi.
Belediyede taksicilerle yapılan toplantıda konuşan Başkan Aras, ilçede taksicilerin sorununun artık devasa bir boyuta geldiğini belirterek, hep birlikte alacakları kararla bunu bir düzenli bir sisteme kavuşturacaklarını söyledi. İlçede taksicilik mesleğinin standartlarına uygun yapılması için çalışma başlattıklarını belirten Aras “İlçede taksicilik yapan araçlarda belirli bir plaka yok. Belirli bir boya rengi yok. Belirli duraklarınız yok. Daha çok kara düzen giden bir sistem var. Daha doğrusu bir sistem yok. Bugün yapacağımız bu toplantıdan çıkan kararla Diyadin’de taksiciliği bir sisteme kavuşturacağız” dedi.
Belirli şahısların gelip, plakaları kendilerine vermelerini istediğini ifade eden Aras, şunları söyledi:
“Altını çizerek söylüyorum bu bir tefeci mantıktır. Plakaları bizden 3-5 bin liraya alacak, sizlere 10-15 bin liraya satacak. Dolaysıyla buna gücü yetmeyenler korsan taksicilik yapacak. Yani birileri ciddi rantlar elde edecek, birileri onlara güdümlü çalışacak. Böyle bir sistemin olmasını istemiyoruz. Bizim parti anlayışımız da zaten buna izin vermiyor. O nedenle herkese eşit, herkesin faydalanabileceği bir kararı hayata geçireceğiz.”
Plakaları ücretsiz vereceklerini ifade eden Aras, “Bence hepinizin sevineceği bir gelişmedir. Biz plakaları parasız vereceğiz. Birilerine ders olsun diye. Sizde biliyorsunuz belediyede 40 tane plaka vardır. Biz bir 40 tane daha alıp bunları 4’er, 5’er bin liradan versek yine parası olan alacak, parası olmayan almayacak. Şimdi sizden tek ricam hiçbir şahıs birden fazla plaka almamalı. Yani bu noktada bizim gösterdiğimiz bu iyi niyetin suiistimal edilmemesini rica ediyoruz. Her bir şahıs bir plaka alacak. Bu plakalar parasız verilecek. Tek yapmamız gereken bu toplantıda isimlerinizi yazdırmak. Hemen arkasından bu listeyle birlikte biz bir encümen kararı alacağız. O encümen kararı ile birlikte ismini yazdıran arkadaşlar Şoförler Cemiyeti’ne başvuracaklar. Cemiyet ve trafikte bazı işlemler var onları yapacaksınız. Trafik size T plaka verecek. Taksiler sarıya boyanacak. İlçeye dışarıdan gelen bir kişi kim taksicidir, hangisi ticari taksi, hangisi özel taksi belli değil. Buna bir son vereceğiz. Hepsi tek renk olacak. Taksi model kararını da birlikte alacağız. Makul bir model kararını da birlikte alacağız. Belli güzergâhlarda taksi durakları olacak” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyadin Belediyesi’nden Ücretsiz T Plaka
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN