Patnos’ta Fidan Dikimi

Giriş Tarihi: 20.5.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 10:51
Patnos’ta Fidan Dikimi
’nın Patnos Kaymakamı Mahmuthan Arslan, kız yurdu bahçesine fidan dikti.
İbn-i Sina Sağlık Meslek Lisesi tarafından düzenlenen fidan dikim törenine Kaymakam Arslan da katıldı. Burada bir konuşma yapan İbn-i Sina Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Akif Dadaş, amaçlarının öğrencilerin ağaç konusunda bilinçlenmesini sağlamak olduğunu belirterek, “Biz ağaç dikmekte sıkıntı yaşamıyoruz. Şu anda dikilen ağaçların hepsi yetişse zaten Türkiye’nin tamamı orman olurdu. Ama ağaç diktikten sonra koruma ve yetiştirme noktasında sıkıntı yaşıyoruz. Bu noktada biraz daha duyarlı ve bilinçli olmamız lazım. Bu konuda yapılacak en önemli ve güzel işlerden birisi de çocuklarımıza küçük yaşta ağaç dikmenin, ağacın ne olduğunu, ormanın ne olduğunu anlatmaktır” diye konuştu.
Kaymakam Mahmuthan Arslan, öğrencilerle birlikte okul bahçesine fidan dikti. Fidan dikimi sırasında konuşan Kaymakam Arslan, ağaç dikmenin büyük bir sosyal faaliyet ve hayır işi olduğunu söyledi. Kaymakam Arslan, "Okul bahçelerinin daha yaşanır hale getirilmesi ve öğrencilerin daha sağlıklı bir çevreye sahip olması için yapılan bu çalışmalar, ilçemiz için örnek teşkil etmektedir. Her öğrenci bir fidan dikerek sahip çıksın, onu büyütsün. Okuduğu okulda dikili bir ağacı bulunsun. Çocuklara ağaç sevgisini aşılamak ve bugünü çocuklarla paylaşmak çok güzel bir duygudur" diye konuştu.
Ağaç dikme programına Kaymakam Mahmuthan Arslan’nın yanı sıra Patnos Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Faruk Yavuz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Eskin ve İlçe Özel İdare Müdürü Gündoğdu Kısa, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Patnos’ta Fidan Dikimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN