Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediye Başkanı Sakık, İftar Çadırında

Giriş Tarihi: 22.6.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 14:05
Belediye Eş Başkanı Sırrı Sakık, belediye tarafından açılan iftar çadırında vatandaşlarla birlikte iftar yemeği yedi.
Ağrı Belediyesi tarafından Nevruz alanında kurulan iftar çadırında vatandaşlarla birlikte iftarını açan Ağrı Belediyesi Eş Başkanı Sırrı Sakık, daha sonra Ağrı Belediyesi Sema Kültür Merkezi tarafından düzenlenen dengbej (sanatçı) divanına katıldı. Programa Ağrı Belediyesi Eş Başkanı Sırrı Sakık’ın yanı sıra Demokratik Bölgeler Partisi Ağrı il eş başkanları Özlem Demir ve Necmettin Efe, Hakların Demokratik Partisi Ağrı il eş başkanı Sabri Tayfun, Ağrı Belediyesi Eş Başkan Yardımcısı Halef Keklik katıldı.
İftar çadırıyla ilgili açıklama yapan Ağrı Belediyesi Eş Başkanı Sırrı Sakık, “Biz burada ekmeğimizi halkımızla paylaşıyoruz. Maalesef sosyal bir devlet diyorlar ama sosyal bir devletin ne yaptığını hepimiz görebiliyoruz. Halkımızla bir aradayız. Dertlerimizi paylaşıyoruz. Ağrı çok onurlu bir kent. Bize düşen halkımız ile birlikte olup ekmeğimizi paylaşmaktır. Halkımız ile bir arada olmak bizi mutlu ediyor. Ramazan ayı boyunca aktivitelerimiz devam edecektir. Keşke imkanlarımız daha geniş olsaydı. Bizimle iftarını açan herkese teşekkür ederiz” dedi.
İftardan sonra Ağrı Belediyesi Sema Kültür Merkezi’nin organize ettiği dengbéjler divanına katılan Sakık, Ağrı’ya geldiğinden beri 3 seçim yapıldığını ve bu üç seçimde Ağrı halkının devlete büyük bir cevap verdiğini söyledi. 2015 genel seçimlerinde HDP’ye en büyük destek veren illerden birinin Ağrı olduğunu ifade eden Sakık, “Ağrı kadim bir şehirdir. Kürt tarihinde Ağrı’nın yeri çok büyüktür. Sayın Öcalan’ın isteği ile bu ile geldim. Geldiğime memnun oldum. Çünkü bu kent yaralı bir kenttir. Şu an kimin kapısını açsanız bir yarası vardır. Bir bedel ödemiştir” şeklinde konuştu.
Ağrı’da kültürel çalışmalara ağırlık vereceklerini belirten Sakık, belediye imkanları kısıtlı olmasına rağmen Ağrı halkının birlikteliği ile daha güzel çalışmalar yapacaklarını kaydetti. Dengbejlerin önemine değinen Sakık, “Dengbejleri dinlediğimizde ne zülümler yapıldığını görebiliyoruz. Onları dinlediğimizde kendi geçmişimizi görebiliyoruz. Onun için dengbejlerin emeği büyüktür. Biz belediyemiz bünyesinde dengbej evini açtık. Bazen dengbejlerle bir araya geliyoruz. Onların o güzel sesinden şarkılar dinliyoruz. Kültür merkezi açtık. Çalışmalarımız sürmektedir” ifadelerini kullandı.
Program söylenen kılamlar ile sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağrı Belediye Başkanı Sakık, İftar Çadırında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN