Memur-sen Şubesi’nden Çin Mallarını Boykot Çağrısı

Giriş Tarihi: 2.7.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
Memur-sen Ağrı Şubesi’nden Çin Mallarını Boykot Çağrısı
Memur-Sen Şubesi Başkanı Süleyman Gümüşer, Doğu Türkistan, Kobani ve Tel Abyad’da yaşanan olaylarla ilgili basın açıklaması düzenleyerek, Çin mallarını boykot çağrısında bulundu.
Zulme sessiz kalanların hesaptan kurtulamayacağını ifade eden Memur-Sen Ağrı Şube Başkanı Süleyman Gümüşer, "Ülkemizin bir kesiminin Doğu Türkistan’da yaşanan alçakça, düşmanca katliamlara sessiz kalmaları, diğer bir kesiminin ise Kobani’de yaşanan katliama neredeyse sevinecek olmaları, Kobani’yi bayraklaştıran bazı kesimlerin Tel Abyad’ı görmezden gelmeler. Şii camisine yapılan saldırıların ısrarla gözden kaçırılmaya çalışılmalar. Mısır’ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Mursi’ye bütün dünyanın gözü önünde gerçekleştirilen darbeyi ve evlerinde gerçekleştirilen infazlara göz kapamalar. Doğu Türkistan söz konusu olunca vicdanını duvara asanları kınıyoruz. Kobani söz konusu olunca amalı-fakatlı cümleler kurarak bu ölümleri maruz gösterenleri kınıyoruz.Tel Abyad gibi Arap bölgelerinden mazlumlar katledildiği zaman görmezden gelenleri kınıyoruz. Tüm dünya sussa da biz susmayacağız! Yeryüzünde tek başımıza bile kalsak mazlumun ve mağdurun yanında yer almaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Onların haklarını savunmaktan geri durmayacağız. Büyük Memur-Sen ailesi olarak biz var oldukça Doğu Türkistan zulmünü, Gazze katliamlarını, Suriye vahşetini, Mısır ve Arakan’da yaşanan hukuksuzlukları gözlerine sokmaya devam edeceğiz. Gözlerinizi kapayarak vicdanlarınızın sizi rahat bırakmasına asla müsaade etmeyeceğiz" şeklinde konuştu.
Gümüşer, "Gelin İslam adına mazlumların, masumların, sivillerin canına kıyan canilerin maskelerini düşürelim. Gelin Doğu Türkistan’daki vahşet, alçaklık ve soykırımı protesto etmek için “Boykot” çağrısı yapalım ve yapıyoruz. Çin, Doğu Türkistanlılara esir muamelesi yapmakta ve onlara türlü zulümleri reva görmektedir. Haydi ilk önce ’boykot’ ile başlayalım. Çin mallarına yönelik kapsamlı bir boykotla, yaşananların hesabını sormaya başlayalım. ’Çin malına hayır’ diyerek, tepkimizi gösterelim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Memur-sen Ağrı Şubesi’nden Çin Mallarını Boykot Çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN