Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Patnos’ta 400 elma fidanı dikildi

’nın Patnos ilçesinde meyvelik alanların artırılması ve geliştirilmesi kapsamında 400 adet elma fidanı dikildi.

Giriş Tarihi: 3.5.2016 12:06
Patnos’ta 400 elma fidanı dikildi

Patnos İlçe Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından oluşturulan Meyvelik Alanların Geliştirilmesi ve Artırılması Projesi kapsamından Kızıltepe köyünde 400 adet elma fidanı toprakla buluşturuldu.

Patnos İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Patnos Ziraat Odası Başkanlığı işbirliği çerçevesinde mühendisler tarafından tespit edilen 5 bin metrekarelik alana elma fidanı dikildi.

Arazisine elma fidanı dikilen çiftçi Erhan Çetin, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü mühendisleriyle yaptıkları görüşmeler sonunda böyle bir projeye karar verdiklerini belirterek, bu projede devlet desteğinin olduğunu kaydetti.

Ziraat Mühendisi Enver Artan, Ufuk Tarımsal Yayım Danışmanlık Mühendislerinden Mukaddes , Medine Kurt olmak üzere emeği geçen her kese teşekkür ettiğini söyledi. Fidan dikimine Patnos Ziraat Odası Başkanı Hakan Hakverdi, Patnos İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Ziraat Mühendisi Enver Artan, Ziraat Bankası Patnos Şubesi Müdürü Mehmet Sena Çetin, Ufuk Tarımsal Yayım Danışmanlık mühendislerinden Mukaddes Demir, Medine Kurt ve arazi sahibi Erhan Çetin katıldı.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Patnos’ta 400 elma fidanı dikildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN