Kruvaziyer limanı için destek istedi

Giriş Tarihi: 1.10.2014

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, Bütünşehir Yasası'nı ve gelecekteki belediyecilik anlayışının detaylarını genel sekreter ve genel müdürlere anlattı

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Lara'ya yapılması planlanan kruvaziyer limanı için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'den destek isteyen AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, projenin hayata geçmesinin kent ekonomisi açısından oldukça önemli olduğunu vurguladı.

LİMAN RAHATLAMALI

Milletvekili Sadık Badak, "Tarım Bakanlığı'nın görüşü önemli. Bu bakımdan konuya olumlu bir şekilde bakmaları yönünde kendilerinden bir talebimiz oldu. Talebimizdeki en önemli sebeplerden biri de Antalya Limanı'nın güçlendirilmesi ve rahatlatılmasıydı. Limanın bu güne kadar 4 fonksiyonu vardı. Bunlar, balıkçılık, yük, yolcu ve serbest bölgeydi. Ekonominin de gelişmesiyle bu fonksiyonlar birbirine giriyor ve belirsizliğe yol açıyor. Yapılan yeni barınak ile balıkçılık çıkıyor limandan ve 3 kaleme düşüyor. Yolcu kalemini de Büyükşehir Belediyesi'nin bu projesi ile Lara'ya alabilirsek limanın verimliliği de artmış olacak" dedi. Hükümetin Antalya için planladığı yatırımlarda herhangi bir aksama olmadığına dikkat çeken Badak, "Ekonomik sebeplerden dolayı hükümetin herhangi bir projeyi gündeminden çıkarmak gibi bir düşüncesi yok. Her şey planlandığı gibi gidiyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kruvaziyer limanı için destek istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN