Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oğlum cinayete kurban gitti

Baba Bayram Boz, 10 yaşındaki oğlu Ömer Erdem Boz'un cinayete kurban gittiğini iddia ederek olayın kapatılmak istendiğini söyledi ve bir an önce aydınlatılmasını istedi

Giriş Tarihi: 5.10.2014
Antalya'da 10 yaşındaki M.C.N. tarafından evde oyun oynarken tüfekle boynundan vurulduktan sonra balkondan aşağı atılarak portakal bahçesine bırakılan 8 yaşındaki Ömer Erkan Boz'un ailesi SABAH 'e konuştu. Akıllarda soru işaretleri bırakan dehşet verici olayla ilgili konuşan acılı Boz ailesi, oğullarının cinayete kurban gittiğini ve olayın üstünün kapatılmak istendiğini söyledi.

60 METRE TAŞIMASI MÜMKÜN DEĞİL

Bayrama evlat acısı ile giren ve iğne ile ayakta durabilen Baba Bayram Boz, yaşanan vurulma olayının ardından oğlu Ömer Erkan Boz'un bir cinayete kurban gittiğini iddia etti. Oğlunun vurulduğu 2 katlı evden indirilerek 60 metre ilerideki çalılıkların arasına taşındığını ifade eden Baba Boz, "10 yaşındaki bir çocuk 8 yaşındaki bir başkasını bu kadar mesafeye taşıması imkansız. Yetişkin insan bile bu kadar mesafede bir cesedi taşıması zorken 10 yaşındaki çocuk nasıl taşıyor" dedi.

KANLAR YIKANMIŞ

Oğlunun arkasından gözyaşı döken Baba Boz, delillerin yok edildiğini de iddia etti. Evin içersindeki kanların tamamının M.C.N'nin ailesi tarafından yıkandığını vurgulayan Baba Boz, "Oğlumun evde vurulduğunu söylüyorlar. Biz cesedi 5 saat sonra evden 60 metre uzakta çalılıkların arasında bulduk. Kanlar yıkanmış. Deliller yok edilmiş. Bu işin peşini bırakmayız. Delil karartanlardan yasalar önünde hesap soracağız" diye konuştu.

TERS TARAFA YÖNLENDİRİLDİK

Baba Bayram Boz, oğlu Ömer Erdem'i kaybolduktan sonra bütün köylü ararken karşı aile tarafından yanlış yere yönlendirildiklerini de belirtti. Olayda karanlık noktaların birden çok olduğunu iddia eden acılı baba, "Yüzlerce kişi oğlumu akşam vakti ararken karşı taraf bize Ömer'i en son cesedin bulunduğu yerin tam tersi tarafta gördüklerini söyledi. Biz ters istikamete yöneldik. Tesadüfen kadınlar bahçe kenarında kan izi görünce oğlumun cansız bedeni bulundu" açıklamasını yaptı.

CESEDİ TAŞIYACAKLARDI

Baba Bayram Boz, olay gecesi oğlu Ömer Erdem Boz'un cesedinin tesadüfen bulunmaması halinde M.C.N'nin ailesinin gece başka bir yere taşıyıp kaybetmeyi planladığını ileri sürerken, bu kanıya yanlış yere yönlendirildikleri için vardıklarını anlattı. Baba Boz, "Eğer biz Ömer'in cesedini o gece tesadüfen bulmasaydık, gece onlar cesedi taşıyarak yok edeceklerdi. Konunun bu tarafı çok önemli. Oğlumun vurulma saati 15.30-16.00 arası. Biz cesedi 20.45'te bulduk arada 4 saat var. Niçin ambulans çağrılmadı. Aile niçin jandarmaya bilgi vermedi. Oğlumun kanını evin içinde yıkayacaklarına ambulans çağırabilirlerdi" diyerek olayın cinayet ötesi bir durum olduğunu kaydetti.

TESSELLİ BULUYOR
8 yaşındaki oğlu Ömer Erdem'in öldürülmesinden sonra baba Bayram Boz, büyük oğlu Halil Furkan ile teselli bulmaya çalışıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oğlum cinayete kurban gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN