Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelli çocukların Doğan abisi

3 yaşındayken cami avlusuna bırakıldıktan sonra çocuk yuvasında büyüyen Doğan Elden, engelli ve durumu iyi olmayan çocuklara yardım eli uzatıyor

Giriş Tarihi: 6.10.2014
Ankara'da yaşama gözlerini açan Doğan Elden, 3 yaşındayken ailesi tarafından cami avlusuna bırakıldı. 18 yaşına kadar çocuk yuvasında, ardından bir süre sokaklarda yaşayan Elden, daha sonra Antalya'ya yerleşti, bir çiftlikte çalışmaya başladı ve yaşadığı zorlukları içeren 6 da kitap yazdı.

BİR ARAYA GETİRDİ

Kendisi gibi başkalarının yokluk çekmemesi için sosyal medyada 'Sosyal Sorumluluk Projesi Gönüllüleri' isimli sayfa oluşturan Elden, kısa sürede 7 bin 250 yardım gönüllüsüne ulaştı. Sayfa sayesinde 4 engelli çocuğa akülü, 3 engelliye de tekerlekli sandalye alındı. Yardımlar sayesinde her ay 55 aileye düzenli gıda ve giyecek yardımı yapılırken, yüzlerce ailenin de çeşitli ihtiyaçları karşılandı.

DEPO VE ARAÇ İHTİYACI VAR
'Metro 2014 Sosyal Girişimci Ödülü'ne de layık görülen Elden "Çocukların yüzü gülsün istiyorum. En büyük sıkıntımız topladığımız eşyaları koyacak bir depo ve bunları götürecek nakliye aracımızın olmaması. Bir yardımsever bunları karşılarsa durumu kötü olan ailelerin yüzleri daha da çok gülecek" diye konuştu. Yardımsever Elden, proje nedeniyle kendisine hiç zaman ayıramadığını ancak akşam yastığa kafasını koyduğunda çok huzurlu uyuduğunu söyledi.

YUVALARDA MUTLU OLUYOR

Elden, en fazla bebek bezi, mama ve süte ihtiyaç duyduklarına işaret ederek, sayfasının her geçen gün büyüyeceğine ve yardımların artarak devam edeceğine inandığını dile getirdi. Hiç akrabası olmadığı için bayram günlerinde yardım gelmesine aracı olduğu aileleri ziyaret ederek bayramlaşan Elden, bayram günlerinde huzurevleri ve çocuk yuvalarına gittiğini, en büyük huzuru buralarda bulduğunu sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelli çocukların Doğan abisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN