Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çevre Grubu'ndan sorunlar raporu

Giriş Tarihi: 8.10.2014
Antalya Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu, hazırladığı raporla kent yaşamını olumsuz yönde etkileyen unsurların bir listesini çıkardı. Kaldırım işgallerinin son dönemde oldukça arttığına dikkat çeken grup üyeleri, kaldırımların araç, restoran ve reklam tabelalarının işgali altında olduğunu belirtti. Belediyelerin bu duruma göz yummasına karşı olan konsey üyeleri, ilgili mevzuatların hazırlanıp bir an önce uygulamaya konmasını istedi.
TABELA KİRLİLİĞİ

Tabela kirliliğine de değinilen raporda bu tabelaların yaşam alanlarına katkıda bulunmadığı gibi, kent estetiğine, insanın doğasına ve çevrenin fiziksel yapısına zarar verecek ölçüde görüntü kirliliğine yol açtığı ifade edildi. Kent Estetik Kurulu'nu göreve çağıran grup üyeleri, belediyelerin bu konuda herhangi bir esneklik sağlamaması gerektiğini savundu. İnşaat ve hafriyat atıklarının şehrin çeşitli yerlerine atıldığı ve önemli ölçüde bir kirlilik yarattığına dikkat çekilen raporda, belediyelerin hiçbirinin hafriyat-inşaat ve yıkıntı atık depolama sahası bulunmadığı belirtildi. Diğer kentlerde yapılan uygulamaların örnek alınarak geri dönüşüme yönelik çalışmaların başlatılmasını isteyen Çevre Çalışma Grubu, kente en az bir adet yıkıntı atık depolama sahası kazandırılması gerektiğini ifade etti.

Kent Konseyi Çevre Çalışma Gurubu, Antalya'yı olumsuz yönde etkileyen sorunları bir rapor haline getirerek, çözüm önerilerinde bulundu
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çevre Grubu'ndan sorunlar raporu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN