Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zayıflama uğruna ölüme gitmeyin

Antalya'daki bazı güzellik merkezi ve SPA'ların zayıflama vaadiyle lavman yaptığı ileri sürüldü. Güzellik Koçu Filiz Gezmez, insanların güzellik uğruna ölüme itildiğini söyledi

Giriş Tarihi: 8.10.2014
Antalya'da hizmet veren Güzellik Koçu Filiz Gezmez, kentteki bazı güzellik merkezi ve SPA'larda klinik şartlara bağlı kalınmadan lavman yapıldığını söyledi. Bazı merkezlerin hazırladıkları detoks paketlerinde lavman tedavisine yer verdiğini ve insanlara zayıflatma vaadinde bulunulduğunu belirten Gezmez, uygulamanın sadece dahiliye uzmanı doktorlar tarafından yapılması gerektiğini aksi takdirde ölümcül sonuçlarla karşılaşılabileceğini söyledi.

BAĞIRSAK PATLAR

Lavman tedavisinin uygulama yerinin sadece hastaneler olduğunu hatırlatan Gezmez, "Antalya'daki bazı güzellik merkezlerinde hiçbir klinik alt yapı olmadığı halde lavman yapılıyor. Lavman bir cihaz yardımıyla bağırsaklara tazyikli su verilerek kötü huylu bakterilerin temizlenmesidir. Fakat işlem konunun uzmanı bir doktor tarafından yapılmadığı takdirde bağırsak florasına zarar verip, bağırsağın patlamasına sebebiyet verilebilir. Bu insanın ölümüne sebep olabilir. Geçmişte Antalya'da bunun örnekleri yaşandı" dedi.

2 BİN LİRAlık paket

Söz konusu detoks paketlerinin 2 bin lira gibi fiyatlara satıldığını aktaran Gezmez, "Detoks paketi adı altında bir diyet programı hazırlanıyor ve bu programın içerisine lavman da ekleniyor. Lavmanın insanı zayıflattığını söyleyerek uyguluyorlar ama lavman hiçbir şekilde insanı zayıflatmaz" şeklinde konuştu. Gezmez ayrıca zayıflamak isteyen birçok kişinin bu uygulamayı yaptırdığını ya da yaptırmayı düşündüğünü anlattı.

ORTAM STERİL DEĞİL

Gezmez, "Uygulama esnasında küçük bir hata yapılması ile insanlar ortamdaki mikroplardan kolayca etkilenebilir ve ciddi sağlık sorunları yaşanabilir. Uygulama yapılırken hem steril bir ortam olmalı hem de bir dahiliye uzmanı bulunmalı" ifadelerini kullandı.

İMTİYAZ YOK BASIN CEZAYI
Muğla'nın yeni Valisi Amir Çiçek ile birlikte Fethiye'de bayram ziyaretlerinde bulunan AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, Günlükbaşı Polis Karakolu'nda, polislerin bayramını kutladı. Burada bir konuşma yapan Milletvekili Boğa, trafik polislerinden ilginç bir istekte bulundu.

BÖYLE TALEP OLMAZ

Boğa, "Eğer birisi trafik kurallarına uymuyor ve size ben vekilin hemşerisiyim, arkadaşıyım, akrabasıyım, yeğeniyim, oğluyum diyorsa, eğer mümkün olursa en üst seviyede ceza uygulayınız. Ben asla resmi olmayan bir şeyi sizden istemem" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zayıflama uğruna ölüme gitmeyin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN