Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hipodrom yatırımına mevzuat gecikmesi

Antalya'ya yapılacak olan hipodrom, Türkiye Jokey Kulübü'nün yapısında değişiklik yapılacak olması nedeniyle beklemeye alındı

Giriş Tarihi: 9.10.2014
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Antalya'nın Döşemealtı ilçesine yaptırılacak olan Türkiye'nin 10'uncu hipodromu, özelleştirme süreci kapsamında beklemeye alındı. Yeni mevzuat gereği hipodrom yapma ve işletme yetkisinin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan alınıp Türkiye Jokey Kulübü'ne (TJK) verilecek olması, Antalya'nın bir süre daha beklemesine yol açacak.

SÜREÇTE SONA GELİNDİ

Yaklaşık 150 milyon liraya mal olacak hipodromun Döşemealtı'ya yapılması için gerekli çalışmalar son hızıyla devam ederken 800 dönümlük hipodrom arazisi ot bedeli ödenerek mera kapsamından çıkartılmış ve Milli Emlak'a devredilmişti. Döşemealtı Belediyesi tarafından yapılan imar planları onaylanarak askıya çıkmış ve bu süre zarfında planlara her hangi bir itiraz yapılmamıştı.

İMZA AŞAMASINA GELMİŞTİ
5000 ve 1000'lik planları hazırlanan alanda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in talimatıyla bir proje hazırlanmış ve ihaleye çıkılmıştı. Sıra ihaleyi alan firma ile Bakanlık arasında sözleşme imzalamaya geldiği anda TJK'nın özerkleşecek olması planı değşitirdi.

YENİ TAKVİMİ TJK BELİRLEYECEK

Yeni süreçte hipodrom yapma ve işletme yetkisinin TJK'ya verilecek olması nedeniyle proje iptal edildi. Yetkililer önemli bir mesafe kat edilen hipodrom projesinin rafa kaldırılmadığını, TJK tarafından belirlenecek bir takvim dahilinde projenin en kısa zamanda Antalya'ya kazandırılacağını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hipodrom yatırımına mevzuat gecikmesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN