T��rkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP parçalı bulutlu

CHP Antalya'da İl Kongresi öncesi yine paramparça bir görüntüye büründü. Partinin ileri gelenleri konuşmasa da kulislerden gelen bilgiler büyük bir iç çekişmeyi işaret ediyor

Giriş Tarihi: 10.10.2014
CHP Antalya örgütü hafta sonu gerçekleştirilecek İl Kongresi öncesi yine paramparça bir görünüm sergiliyor. Partinin ileri gelenleri kongre öncesi teşkilatı dışarıda tartıştırıyor durumuna düşmemek için konuşmasa da kulislerden gelen bilgi Deniz Baykal, Mustafa Akaydın ve Süleyman Evcilmen'in etkin olmaya çalıştığını ortaya koyuyor. Son iki günde yeni bir aday çıkmazsa İl Kongresi'ne adaylığını açıklayan 3 isimle gidecek olan CHP'de Cavit Arı Baykal grubunun, Bahadır Manyaslıoğlu İl Başkanı Devrim Kök ve Akaydın grubunun, Mesut Şimşek'in ise Süleyman Evcilmen'in desteğiyle yürüdüğü kulislerde konuşuluyor. Partide adaylığını a��ıklayacağı dillerde dolaşırken son anda vazgeçen eski Milletvekili Tayfur Süner'i Akaydın'ın aday yapmaya çalıştığı ancak uygun ortamı bulamadığı için vazgeçtiği konuşuluyor. Süner'in adaylığını açıklamaktan vazgeçmesi ile Akaydın taraftarlarının da kimi destekleyecekleri konusunda ikiye bölündükleri ileri sürülüyor.

SOSYAL MEDYA

CHP'liler medya karşısında konuşmasalar da sosyal medyada oldukça hararetli tartışmalara katılıyor. Parti içinden isimlerin paylaşımları arka planda ne fırtınalar koptuğunu açıkça gösteriyor. Bunun en güzel örneği ise Mesut Şimşek'in adaylığını açıklar açıklamaz, yerel seçimde DSP'den aday olan Süleyman Evcilmen'le seçim çalışmalarında çekilmiş fotoğraflarının paylaşılması ile yaşanmıştı.

DELEGE SEÇİMİ

CHP üyesi Şükran Akkaya, sosyal medyada kaleme aldığı 'CHP için çırpınan kanatlar' başlıklı yazısında olan biteni ortaya döktü. Kaleme aldığı uzun yorumunda partinin yine parçalı hale geldiğini örnekleriyle anlatan Akkaya'nın en çarpıcı eleştirisi ise İl Kongresi öncesi delege seçimi yapılmayacak olmasına yönelik olanıydı. Parti yöneticilerini antidemokratik olmakla suçlayan Akkaya, "Bu mudur demokrasi? Neden mahallelerden delege seçimiyle işe başlamıyorsunuz? Neden tersinden gidip düzgün yürüyoruz numarasına yatıyorsunuz?" dedi.

PARTİLİLİĞİ TARTIŞILIR

Partide bunlar yaşanırken Mustafa Akaydın'ın İşçi Partisi tarafından Ankara'da düzenlenen Milli Kurtuluş İçin Öncüler toplantısına katılması bir başka gündem konusu oldu. CHP eski İl Başkanı Özer Ülken, konudan haberdar olmadığını belirterek, "Katıldıysa, bir CHP'linin İşçi Partililerin toplantısında olması onun partililiğini bizim nezdimizde tartıştırır" dedi.

ADAYIMIZ ARI
CHP eski İl Başkan Yardımcısı Mustafa Öztürk ise kongrede Cavit Arı'yı destekleyeceklerini belirtti. Öztürk, Akaydın ile ilgili düşüncelerini, "Biz Akaydın'ın kendisinden rahatsızız, oraya buraya katılması hiç önemli değil. Kendisini gündemde tutmaya çalışıyor. Bizim adayımız, Cavit Arı'dır. Delegenin büyük çoğunluğu da kendisini destekliyor" ifadeleri ile açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP parçalı bulutlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN