Döşemealtı'nda şenlik başlıyor

9. Döşemealtı Nar Festivali Yağlı Pehlivan Güreşleri Pazar günü yapılacak. 51 başpehlivanın vereceği büyük mücadeleyi ünlü sanatçılar renklendirecek

Giriş Tarihi: 10.10.2014
9. Döşemealtı Nar Festivali Yağlı Pehlivan Güreşleri, 12 Ekim Pazar günü yapılacak. Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Döşemealtı'nın Türkiye'nin önemli üretim bölgelerinden olduğunu, sadece Çığlık Mahallesi'nde yılda 8-10 bin ton arasında nar üretildiğini bildirdi.

ÖNCE KONSER SONRA GÜREŞ
Başkan Genç, festivale 51 başpehlivan ve alt boylarla birlikte 500 güreşçinin katılacağını kaydetti. Kırkpınar'a rakip bir organizasyon yapmayı istediklerini dile getiren Genç, etkinliği geliştirerek geleneksel hale getirip geleceğe taşıyacaklarını söyledi. Genç, 12 Ekim'de yapılacak güreşler öncesinde 11 Eylül'de Funda Arar ve Turgay Başyayla'nın konser vereceğini anlattı. Toplantıya milli güreşçi Taha Akgül, Kırkpınar başpehlivanlarından Mehmet Yeşil Yeşil ve İsmail Balaban da katıldı.

51 PEHLİVAN KATILIYOR
Döşemealtı Belediyesi'nin düzenlediği ve 51 başpehlivanın katılacağı 9. Nar Festivali Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin tanıtım toplantısına Dünya ve Avrupa Şampiyonu güreşçi Taha Akgül de katılarak organizasyona destek verdiğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Döşemealtı'nda şenlik başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN