Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP bugün sandık başına gidiyor

Giriş Tarihi: 12.10.2014
CHP bugün sandık başına gidiyor

CHP, Antalya İl Başkanı Devrim Kök ve yönetiminin yerine yenisini belirlemek üzere sandık başında

CHP Antalya İl Örgütü bugün düzenlenecek olağanüstü kongrede yeni yönetimini belirleyecek. Konyaaltı'da bulunan Sporland tesislerinde gerçekleşecek kongre saat 10.00'da başlayacak. 594 delege, Devrim Kök ve yönetiminin yerine yeni yöneticilerini belirleyecek. Başkanlık için 3 isim aday.

SON DAKİKA GELİŞMESİ

Cavit Arı, Bahadır Manyaslıoğlu ve Mesut Şimşek arasında geçmesi beklenen başkanlık yarışının sürpriz bir gelişmeye gebe olduğu öğrenildi. Seçim yarışına katılabilmek için 594 delegenin en az yüzde 10'unun imzasını almak gereken kongrede adaylardan Mesut Şimşek'in gerekli olan 60 imzayı toplayamadığı ve bu yüzden adaylıktan çekileceği ileri sürüldü.

EVCİLMEN ETKİSİ
Şimşek'in adaylığını açıklamasının ardından, partiden olaylı bir şekilde ayrılarak geçen seçimde DSP'den aday olan Muratpaşa eski Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen ile yakınlığı ortaya çıkmış ve bu durum partililerin tepkisine neden olmuştu.

BAYKAL FAKTÖRÜ

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın kongreye katılıp katılmayacağı kesinlik kazanmazken, Baykal ve ekibinin Cavit Arı'yı destekleyeceği biliniyor. Manyaslıoğlu da mevcut yönetimde İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğü için Devrim Kök'ün adayı olarak değerlendiriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP bugün sandık başına gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN