Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Baykal Antalya'da rövanşı aldı

CHP Antalya'da İl Başkanlığı görevine Cavit Arı seçildi. Eski Genel Başkan Deniz Baykal, Cavit Arı'nın seçilmesi ile Antalya'daki rövanşı al

Giriş Tarihi: 14.10.2014
Baykal Antalya'da rövanşı aldı
Pazar günü gerçekleşen CHP Antalya Olağanüstü İl Kongresi'nin sonuçları belli oldu. 3 adayın yarıştığı kongreden zaferle ayrılan isim Cavit Arı oldu. Eski Genel Başkan Deniz Baykal'a yakınlığı ile bilinen Cavit Arı'nın seçilmesi, kulislerde "Baykal rövanşı aldı" şeklinde değerlendirildi.

RESİMLERİ İNDİRİLMİŞTİ
İl Kongresi ile görevi bırakan eski İl Başkanı Devrim Kök, 26 Mayıs 2012 tarihinde seçildikten sonra Baykal aleyhine ifadelerde bulunmuş ve kente gelişlerinde kendisini karşılamayacağını beyan etmişti. Kök, ikinci hamle olarak da Baykal'ın parti binasında asılı fotoğraflarını kaldırtmıştı. Deniz Baykal da o tarihten itibaren CHP İl Başkanlığı binasına bir daha adımını atmamış, seçim çalışmalarını kendisine yakın Antalya Milletvekilleri Yıldıray Sapan, Osman Kaptan ve Arif Bulut'la birlikte kendi programını yaparak sürdürmüştü.

PARTİ ZİYARETİ

CHP Antalya İl Kongresi'nde İl Başkanlığı görevine Cavit Arı'nın seçilmesi ile Deniz Baykal'ın il teşkilatı ile olan bağı yeniden kuruldu. Bu kapsamda Baykal'ın yıllardır uğramadığı CHP Antalya il binasını ziyaret edeceği öğrenildi. Ziyaret büyük ihtimalle 17 Ekim Cuma günü gerçekleşecek. Şimdi, yeni İl Başkanı Arı'nın, Deniz Baykal'ın fotoğraflarını tekrar il binasına astırıp astırmayacağı ve 2015 genel seçimlerinde CHP'nin Antalya listelerinin nasıl şekilleneceği merak konusu.

BİRLİK ÇAĞRISI

Partililere ilk mesajını seçim sonuçların kesinleşmesi sonrası veren Cavit Arı seçim süresinde yaşanan rekabet esnasında söylenen sözlerin unutulmasını isteyerek birlik çağrısı yaptı. Arı, "Hepimizin ihtiyacı olan, sevgiyi, saygıyı, mutluluğu partiye yeniden kazandıracağız. Burada bizlere bir görev düşüyor. Fakat kazanan başkan ve yönetimden daha fazlası siz değerli partililere düşüyor. Partide huzuru, barışı, kardeşliği sağlayalım" ifadelerini kullandı.

LİSTEDE TEK FİRE

Cavit Arı kongrede, 29 arkadaşını da parti yönetimine taşıdı. Çarşaf listede bulunan 174 adaydan ilk 30'a girenlerin 29'unu Arı'nın anahtar listesindekiler oluşturdu. Liste dışı kalan Süleyman Sakin'in yerine ise tabanın uzlaşı listesinde yer alan Oğuz Kaçar yönetime girdi. Cavit Arı Başkanlığı'ndaki CHP Antalya İl Yönetimi şu isimlerden oluştu: Yusuf Dinç, Şefik Dirgen, Zühra Doğan, Ayşe Eraydın, Bülent Erol, Semih Esen, Mehmet Emin Gündüz, Füsun Çevik Kahraman, Ali Özgür Karagöz, Fatma Karakoç, Şafak Toker Kıvrak, İbrahim Koçak, Mustafa Köleoğlu, Halil Kula, İhsan Özden, Yüksel Özdoğan, Süleyman Özer, Tevhide Öztürk, Muammer Saygılı, Okan Tezgel, Erdem Uğur, Gizem Us, Yusuf Zeybek, İsmail Cem Aldut, Mustafa Aras, Günseli Arkın, Esin Bilgiç, İlhan Buğdaycı ve Oğuz Kaçar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baykal Antalya'da rövanşı aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN