Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SGK 2 milyarın peşinde

Giriş Tarihi: 16.10.2014
SGK 2 milyarın peşinde
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Antalya İl Müdürü Selim Erol, Antalya'da torba yasa kapsamına giren prim borçları toplamının gecikme faiziyle birlikte 2 milyar lira civarında olduğunu açıkladı. Erol, Nisan 2014 öncesine ait prim borcu bulunanların 31 Aralık 2014 tarihine kadar borçlarını yeniden yapılandırmaları gerektiğini söyledi.

5 GÜNDE 4 BİN 770 BAŞVURU

Antalya'da 8-14 Ekim tarihleri arasındaki 5 iş günü içinde 4 bin 770 başvuru aldıklarını belirterek "Yapılandırmaya giren prim borç miktarı, yaklaşık 2 milyar lira. Bu rakam gecikme zamları indikten sonra aşağıya inecektir. Torba yasa kapsamına giren herkes kurumumuza www.sgk.gov.tr internet adresinden veya kurumdan yapılandırmaya girebilir" dedi.

TAKSİTLERİ GECİKTİRMEYİN

Erol, prim borcu, gecikme cezası yerine yıllık enflasyon oranıyla hesaplanarak yeniden yapılandırılacağını da açıkladı. Borçların taksitlendirilerek ödeneceğini de belirten Erol, "Ödemeler yapılırken ikiden fazla taksitin eksik ödenmesi ya da ödenmemesi halinde yapılandırma hakkı kaybedilecek. Bu konuda ilgili kişiler duyarlı ve dikkatli olmalı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SGK 2 milyarın peşinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN