Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son usta da pes etti

Giriş Tarihi: 16.10.2014
Son usta da pes etti

Elmalı'da unutulmaya yüz tutmuş mesleklerin ustaları bir bir pes ediyor. Bu ustalara Elmalı Belediyesi tarafından projelerle destek verileceği bildirildi

Antalya'nın Elmalı ilçesinde geçmişten bugüne onlarca zanaat icra edildiği, fakat bunların sadece birkaç tanesinin bu güne kadar geldiği belirtiliyor. Her geçen gün sayıları azalan bu zanaatkârlar, artık talep olmadığı için dükkânlarını bir bir kapatıyorlar. Bu durumun önüne geçmek isteyen Elmalı Belediyesi, unutulmaya yüz tutmuş bu meslekleri birer birer gün yüzüne çıkarmak için çalışma başlattı. Elmalı Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından tek tek araştırılan meslekler, gün yüzüne çıkarılarak kültürel miraslara sahip çıkılacak. Bu konuda çalışmalara devam eden Elmalı Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürü Durmuş Altan, bu mesleklerin Elmalı için hazine değerinde olduğunu, bu zanaatların gün yüzüne çıkarılması için büyük gayret verdiklerini aktardı.

60 YILDIR KOŞUMCU

Elmalının en yaşlı zanaatkârlarından biri olan Mustafa Keser ise, 60 yıldır koşumculuk zanaatını icra ediyor. 76 yaşındaki Mustafa Keser, tarih kokan dükkânında deri ürünleri yapıyor. Babasının da ayakkabı yaptığını aktaran Keser, koşumlara ve diğer malzemelere rağbet olmadığı için dükkânı kapatmayı düşündüğünü de kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son usta da pes etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN