Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devamsızlık uyarısı

İstedikleri okula yerleşemeyen öğrencilerin, devamsızlıktan kalmamaları için yerleştirildikleri okullarına devam etmeleri gerektiği uyarısı yapıldı

Giriş Tarihi: 17.10.2014
Devamsızlık uyarısı
Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş Sınavı (TEOG) ile lise ve dengi eğitim kurumlarına yerleşen öğrencilerin nakil taleplerine ilişkin açıklamalarda bulunarak devamsızlık uyarısı yaptı.

AÇIKTA ÖĞRENCİ KALMADI

2014-2015 öğretim yılında Antalya genelinde 35 bin 240 öğrencinin TEOG'a dahil olduğunu belirten Gülay, hiç bir öğrencinin açıkta kalmadığını söyledi. Öğrencilerin puanlarına göre yerleştirildiğini hatırlatan Gülay, "Puanı tutmayan, doğru tercih yapmayan çocuklarımızın kayıtları uzak bölgelere çıkmıştı. Gerek ilave sınıflar oluşturarak gerek sınıf mevcutlarını arttırarak sistemin rahatlamasını sağladık. Antalya'da değişik ilçede okuyan çocuk kalmadı" dedi.

ORTA ÖĞRETİMDE ADRES YOK
Öğrencilerin ikamet ettikleri adrese göre okul tercihi yapamayacaklarının altını çizen Gülay, "Her mahalleye orta eğitim kurumu yapmamız mümkün değil. Ancak veliler de çocuklarının puanları çok düşük olmasına rağmen yüksek puanlı okullarda okuyabilir algısı oluştu. Bu algı yanlış. Orta öğretimde adrese bakılmıyor" şeklinde konuştu.

VELİLERE UYARI

Antalya'daki öğrencilerinin tamamının kayıtlı olduğu bir okul olduğunu anlatan Gülay, "Velilerimize tavsiyem çocukları hangi okula yerleştiler ise öğrencilerinin devamlarını sağlamasıdır. Aksi takdirde devamsızlıktan sınıfta kalırlar. 10 gün devamsızlık yapan sınıf tekrarı yapmak zorunda kalacaktır" dedi. Gülay ayrıca velilerin 4 yıl boyunca her hafta nakil talebinde bulunabileceklerini de sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devamsızlık uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN