Şampiyon olmadan asla

Antalyaspor Futbol Şube Sorumlusu Aygün, SABAH 'e, "Bu takımı Süper Lig'e çıkarmadan görevi bırakmam" dedi

Giriş Tarihi: 17.10.2014
Şampiyon olmadan asla
O bir turizmci ama yıllardır futbolun içinde. Almanya'da başladığı futbol yöneticiliğine Türkiye'de, Antalyaspor'da devam ediyor. Daha önce de Antalyaspor'da görev alan Mehmet Aygün bu kez ateşten gömleği kulübün en zor günlerinden birinde giydi. Mehmet Aygün, 4 aylık ikinci dönemini ve hayalindeki Antalyaspor'u SABAH Editörü Murat Özgen'e anlattı.

BERLİN'DE BAŞLAYAN SERÜVEN

Akdeniz Üniversitesi Stadı'nda buluştuk Mehmet Aygün'le. Tüm takım da oradaydı. Belki şampiyonluk hazırlıklarının ilki yapılıyordu ve poster çekimi gerçekleştirildi. Sonra da stadın tribünlerine oturduk ve ilk olarak neden bu ateşten gömleği giydiğini sorduk. Mehmet Aygün ilk günkü heyecanıyla yanıt verdi sorumuza: Ben aslında futbol yöneticiliğinde yeni değilim. 90'lı yıllarda Berlin Türkiyemspor'un başındayken son iki maçı kazanabilsek belki de şu anda Bundesliga'da bir Türk takımı olacaktı. Sonrasında futbola olan ilgim hep devam etti. 10 yıl önce Antalyaspor'da da görev yaptım. Şimdi yine bize görev düştü ve kolları sıvadık.

GALATASARAY'I REDDETTİM

Bana yakın zaman önce Ünal Aysal tarafından Galatasaray yöneticiliği de teklif edildi. Ancak kabul etmedim. Kendisine, Antalyaspor'un desteğe ve yardıma ihtiyacı olduğunu söyledim. Antalya gibi bir kentin takımının hep üst liglerde olması gerektiğini anlattım. Her şeyden önce kendimizi Antalyalı görüyoruz. Bu takımın Kocaelispor, Sakaryaspor ve buna benzer birçok takım gibi alt liglere düşmesi, amatöre gerilemesi, kaybolup gitmesine gönlümüz razı olmazdı. Görevi kabul ettiğim için hiçbir zaman da pişman olmadım.

HİKMET KARAMAN BENİM YEĞENİM

Tam da konu açılmışken Hikmet Karaman'ın etkisini ve katkısını da sormadan edemezdik tabi ki. Aygün'ün yanıtı şöyle oldu: Hikmet Karaman benim yeğenimdir. Kendisini Almanya'dan tanırım. Kocaelispor'da Sefa Sirmen teknik direktör ararken Reinhard Saftig'i tavsiye ettim, Hikmet Karaman'ı da yanında gönderdim. Kendisinin Antalyaspor'u şampiyon yaptığı ve Engin Korukır'ın da yardımcısı olduğu unutulmamalı. Elbette Karaman ile oturup konuştuk ve Engin Korukır üzerinde karar kıldık. Sonrasında futbolcu tercihlerinde de yardımları oldu ama Engin Hoca'yı göreve getirdikten sonra artık kendisinin işine karışmadık.

BİZİM AİLEDE KISKANÇLIK OLMAZ

Geçen yılın aksine Başkan Gültekin Gencer'in biraz daha geri planda kaldığını, kamuoyunda böyle bir algı oluştuğunu da hatırlattığımızda ise Aygün biraz geçmişe gitti: Babam 1967 yılında vefat ettiğinde annem 6'ncı kardeşime hamileydi. Ben 11 yaşımda 6 kardeşimi omuzladım ve bugünlere geldim. Bir ailenin içinde kıskançlık olmaz. Kardeşlerim arasında hiç bu tür bir duygu yaşanmadı. Biz de bir aileyiz. Kıskançlığa yol açacak, birimiz önde diğerimiz gerideymiş gibi bir durum yaratmayız. Başkanımız başkanlık yapıyor, ben futbol şubesiyle ilgileniyorum. Hepimiz işimizi yapıyoruz. Başkanımızın önüne geçerek haddimizi aşmayız. Bizim aramızda böyle şeyler olmaz.

ANTALYASPOR TARAFTARINA ÇAĞRI
Röportajın son sözleri de taraftara geliyor. Mehmet Aygün Antalyalılardan daha fazla desteği şu sözlerle istedi: İç sahada ve deplasmanda bizi destekleyen önemli sayıda bir taraftar grubumuz var ama şampiyonluğa yürüyen bir takımın daha fazla destekçisi olmalı. Biliyorsunuz, Passolig uygulaması başladı ve tribüne gelenler azaldı. Herkesten Passolig kartlarını almasını ve Antalyaspor'a destek olmasını istiyorum. Bir başarı gelecekse birlik ve bütünlük içindeki bir camia olursak gelecek. Bunu kimse unutmasın.

ARKADAŞINA GÖNDER
Şampiyon olmadan asla
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN