Baykal yuvaya döndü

"40 yıldır annemin evine gitmeden partime gelirdim, 2.5 yıldır gelemiyordum" diyen CHP Milletvekili Deniz Baykal, "Başım dik bugünü bekledim" diye konuştu

Giriş Tarihi: 18.10.2014
Baykal yuvaya döndü
Geçen hafta sonunda yapılan ayağına hizmeti götürmek. CHP Antalya İl Kongresi'nde İl Başkanlığı'na Cavit Arı'nın seçilmesinin ardından CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, uzun bir aradan sonra parti il binasına geldi. Beraberindeki milletvekilleri Yıldıray Sapan, Arif Bulut ve Osman Kaptan ile birlikte CHP Antalya İl Başkanı'nı ziyarete gelen Baykal'ı Antalya Havalimanı'nda kalabalık bir partili grubu karşıladı.

BAŞIM DİK BEKLEDİM

Baykal, CHP İl Başkanı Arı, eski İl Başkanı Ömer Melli, Özer Ülken ve partililer eşliğinde binaya çıktı. Baykal, "2.5 yıldır başım dik onurlu şekilde partimi ziyaret edeceğim günü bekledim. CHP ilkelerine yakışır parti yönetimi oluşturuldu. Partimi artık Huzur içinde ziyaret ediyorum" dedi. İl Başkanı Cavit Arı kongrede birlik ve beraberliğin kazandığını söyledi.

AĞIR ELİŞTİRDİ

Deniz Baykal, ziyaretinin kendisi için anlamı ve öneminin büyük olduğuna dikkat çekerek, "Ne yazık ki 2.5 yıldır partimi ziyaret etme olanağını kaybetmiştim. Bugüne kadar bu konu ile ilgili hiç konuşmadım. Başım dik onurlu şekilde buraya geleceğim anı sabırla bekledim. CHP'ye yakışan il yönetimi, kültürü, ahlak ilkelerini özümsemiş bir il yöntemi oluşturulması ile huzur içinde Antalya il örgütünü ziyaret ediyorum. Benim için en büyük mutluluk olmuştur" dedi.

30 MART SEÇİMİNDE CİDDİ OY KAYBI OLDU

Baykal, "Eskiden annemi ziyaretten önce partime gelirdim. 40 yıldır uçaktan iner valizimi alır annemin evinden önce partime gelirdim. Artık kimse dışlanmayacak" dedi. Kök ve ekibinin eleştirmeye devam eden Baykal, "Bir partinin ilkeleri sadece üst yönetimi bağlayan ilkeler değildir. Her partili, il, ilçe yöneticisi ilkelere sahip çıkmalı. Ben ilkeye bakmam talimata bakarım söz konusu olamaz" diye konuştu. Baykal, 30 Mart yerel seçimlerinde uyarılarına rağmen Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin kaybedildiğini, ilçelerde ciddi oy kaybı yaşandığını anlattı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baykal yuvaya döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN