Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Olimpos'ta buluştular

Fransa'nın önemli dağcılık gruplarından Petzl Distribution'un Olimpos'ta düzenlediği tırmanış ve yürüyüş etkinliği sona erdi

Giriş Tarihi: 21.10.2014
Olimpos'ta buluştular
Fransa'nın önemli dağcılık gruplarından Petzl Distribution tarafından Olimpos'ta düzenlenen 'Petzl Roc Trip 2014 Tırmanış ve Yürüyüş Etkinliği' tamamlandı. Yaklaşık 2 ay önce Romanya'dan başlayan, Bulgaristan, Makedonya ve Yunanistan'da devam eden tırmanış ve yürüyüş etkinliğinin son ayağı Olimpos'ta gerçekleştirildi. Etkinliğe 50'ye yakın ülkeden bine yakın sporcu katıldı.

EN İYİLER

Sporcular, 5 gün boyunca Olimpos'taki rotalarda kaya tırmanışına katıldıktan sonra bazıları doğa yürüyüşü, tekne turu ve dalış yaptı. Etkinliğin sonunda gruplar halinde aralarında yarışlar düzenleyen sporcular, Deep Water Soloing (Yüksekten derin suya atlayış) da gerçekleştirdi. Petzl takımında yer alan Türk sporcu Mümin Karabaş, dünyanın en iyi tırmanıcılarının bir arada bulunduğuna dikkati çekerek, etkinlikle hem tırmanış yapılan ülkeleri tanıtmak hem de tırmanışa yeni başlayanları, deneyimi bulunan kişilerle bir araya getirmeyi amaçladıklarını belirtti.

TANITIM İÇİN

Kumluca Kaymakamı Canan Hançer Baştürk ise Türkiye ve Olimpos'un tanıtımına katkı sağlamak amacıyla etkinliğe destek verdiklerini söyledi. Sporcuları ve onları takip eden basın mensuplarını ağırladıklarını söyleyen Baştürk, "Turizmin yıl geneline yayılmasını istiyoruz. Bölgemiz alternatif turizm, özellikle de doğa turizmi açısından son derece elverişli. Bundan dolayı sezonu uzatmak istiyoruz" dedi.

YILMAZ SEVGÜL'DEN SERGİ VE İMZA GÜNÜ
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Öğretim Görevlisi ve Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Antalya Birim Sorumlusu ve aynı zamanda profesyonel dağcı olan Yılmaz Sevgül 'Olympos Dağının Görkemi' adlı fotoğraf sergisi ile yeni kitabı 'Dağ başında enkaz altında arama Kurtarma Güncesi'nin imza gününü 2 bin 365 metre yükseklikteki Olympos Teleferik İşletmesinde yaptı. Sevgül, "Bulunduğum ortam ve mekanları ölümsüzleştirmek şahane bir duygu. Aynı zamanda 3. kitabımın imza gününü de gerçekleştirdik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Olimpos'ta buluştular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN