Bakan'dan para müjdesi

Giriş Tarihi: 23.10.2014
Bakan'dan para müjdesi

Kalkınma Bakanı Yılmaz, Akdeniz Üniversitesi'ne gelecek sene için 70 milyon TL yatırım ödeneği verildiğini söyledi

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Akdeniz Üniversitesi'nin (AÜ) akademik yılı açılışına katıldı. '10. Kalkınma Planı ve Antalya'nın Potansiyelleri' konulu ilk dersi vermek için kürsüye gelen Bakan Yılmaz, "Reform, dönüşüm ve değişim sürecine devam etmemiz gerekiyor. İkinci bir atılıma, sıçramaya ihtiyaç var. Bizim iddialı hedeflerimiz var. Cumhuriyet'in 100. yılına çok daha farklı bir ülke olarak girmek istiyoruz" diye konuştu.

AÜ'YE FEDA OLSUN
Üniversitelerin birer kalkınma kurumu olduğuna vurgu yapan Bakan Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: "Üniversiteler için her türlü fedakarlığı yapmaya çalışıyoruz. Son 5 yılda sadece AÜ'ye gönderilen yatırım ödeneği 260 milyon liranın üzerinde. Gelecek sene için verdiğimiz yatırım ödeneği 70 milyon TL. Bu büyük fedakarlık. 'Feda olsun' diyoruz. Ülkemizin geleceği, kalkınma adına bunun fazlasıyla geri döneceğine yürekten inanıyoruz."

ANTALYA'NIN PATONSİYELİ

Antalya Valisi Muammer Türker de "Üniversitemizden insanlığa katkı sağlayacak faaliyetler bekliyoruz. Akademik camianın bunu gerçekleştirecek potansiyeli var. AÜ bunu yapmaya müsaittir" diye konuştu.

TERCİH EDİLEN ÜNİVERSİTE
AÜ Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, "Tarih ilkleri yazar. Biz de geldiğimiz günden bu yana AÜ ailesi olarak kimsenin yapamadığını yapmaya talip olduk. 60 bine yakın öğrencimiz var. Artık tercih edilen üniversite olduk. Ülkemizin yetiştirdiği önemli 62 bilim insanı bugün bizimle çalışıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan'dan para müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN