Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'de zeka testi krizi

CHP Konyaaltı İlçe Kadın Kolları Başkanı Yakut'un, parti üyeliklerinin sıfırlanması ve yeni üyelerin zeka testinden sonra partiye kabul edilmesi gerektiğini söylemesi kriz yarattı

Giriş Tarihi: 24.10.2014
CHP'de zeka testi krizi
CHP Konyaaltı İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Yakut'un Facebook üzerinden yaptığı açıklamalar, parti içerisinde kriz yarattı. Parti üyeliklerinin sıfırlanmasını ve yeni üyelerin zeka testi uygulanarak partiye dahil edilmesini isteyen Yakut'a bazı partililer tepki gösterdi.

TEMBEL VE HIMBILLAR

Yakut'un bir başka partilinin Facebook'ta yaptığı paylaşımın altına yorum olarak, "Bu partinin üyelikleri sıfırlanıp yenilenmeli ve uygulamalı projelerle zeka testinden geçenlerin üyelikleri yenilenmeli. Yoksa ki bu tembel ve hımbıllarla bir yere varılmaz" yazması parti içerisinde kriz yarattı. Antalya'da yerel yayın yapan Körfez gazetesinde yayınlanan haberle gündeme gelen Yakut'un söyledikleri partide kriz yarattı. Gazeteye söylediklerinin arkasında olduğunu belirten Yakut, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan'ın da söylediklerini desteklediğini iddia etti.

TAHAMMÜL EDEMEDİM

Bazı partililerin zekalarında ve psikolojilerinde bir sorun olduğunu ve bu yüzden sürekli kadın kollarına taarruz ettiğini söyleyen Yakut, gazeteye yaptığı açıklamada "Sahada emekleri yok, kendileri yok. Tahammül edemedim, söyledim" dedi. Kadın kollarına yapılan eleştirilere daha fazla katlanmak istemediğini anlatan Yakut, "İl Kadın Kolları'nın yürüttüğü yoksul çocuklara ayakkabı alarak sevindirmek amaçlı, 'Gülümseyen Pabuçlar' projesi için birisi 'Tek bir ayakkabı almadınız' demiş. İnternette yırtık bir pabuç paylaştık. Onu bile eleştiriyorlar. Ben de tahammül edemedim ve söyledim" ifadelerini kullandı.

KONUŞMA İZNİ ÇIKMADI

Eleştirilerin belli bir niyetle yapıldığını söyleyen Yakut, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan telefonla arayarak kendisine destek çıktığını söyledi. Dokuzcan'ın 'Aldırış etmeyin. Bunların eline kalsak kadın kolları başkanını bile erkekten yaparlar' dediğini söyleyen Yakut'a partisinden konuşma yasağı geldi. Yakut ayrıca, kriz yaratan sosyal medyadaki paylaşımını da silmek durumunda kaldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de zeka testi krizi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN