Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki liraya dev tanıtım

PTT Antalya Başmüdürlüğü tarafından bastırılan Antalya temalı pulların 2 milyonu dünyanın çeşitli bölgelerine postalandı. Antalya, pullar sayesinde ortalama 2 liraya dünyaya tanıtıldı

Giriş Tarihi: 26.10.2014
İki liraya dev tanıtım
Türkiye Posta Telgraf Teşkilatı (PTT) Antalya Başmüdürlüğü tarafından bastırılan Antalya temalı pullar, özellikle yabancı turistlerden büyük ilgi gördü. Geçen yıl Nisan ayında piyasaya sunulan pullar şu ana kadar dünyanın dört bir tarafına gönderildi. Yurt dışı posta kartı ücretlendirilmesinde kullanılan ortalama 2 lira değerindeki pullar sayesinde Antalya'nın tanıtımına büyük bir katkı sağlandı.

SORUN ÇÖZÜLDÜ

Geçtiğimiz yıllarda tarifeye uygun pul bulunamadığı için kartpostallara 3 ya da 4 tane pul yapıştırmak zorunda kalan turistler buna tepki gösteriyordu. Yapıştırılan pulların fazla olması kartpostal üzerine not yazılacak alan bırakmıyordu. PTT Antalya Başmüdürlüğü'nün piyasaya sunduğu pullar sayesinde bu sorun ortadan kalkarken yurt dışına giden postaların tamamında Antalya'nın tanıtıldığı pullar yer aldı.

KART BİZDEN PUL SİZDEN
Üzerlerinde Antalya'nın çeşitli tarihi değerlerinin bulunduğu pullardan Ağustos ayı sonu itibariyle 3 milyon 214 bin adet satıldı. Satılan pullardan 7 milyon 735 bin lira gelir elde edilirken, pullarla birlikte bastırılan Antalya temalı kartpostalların bir kısmı pul alan turistlere ücretsiz olarak dağıtıldı.

DÜNYA TANISIN

Antalya'nın tanıtımına büyük bir katkı sağlayan pulların yılsonuna kadar tamamını tüketmek istediklerini belirten PTT yetkilileri, yurt dışına gönderilen Antalya temalı pul sayısının 2 milyon 38 bin 550'ye ulaştığını bildirdi. Pulların en sık gönderildiği ülkeler arasında Almanya, Rusya, İngiltere, Norveç, Kanada ve Arap Ülkeleri ilk sıralarda yer alırken, yetkililer internet ve telekomünikasyon alanında gerçekleşen teknolojik yeniliklerin kartpostal ve mektup gönderme alışkanlıklarının önünde engel olmaması gerektiğini savundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki liraya dev tanıtım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN