Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tebrikler başardınız

Piri Reis İlkokulu'nda öğrenim gören engelli Selen Sargın olayı yeni bir boyut kazandı. Bir öğrenci velisinin yerel gazeteye yaptığı açıklama ile küçük Selen, can güvenliği korkusu ile evine kapandı

Giriş Tarihi: 28.10.2014
Tebrikler başardınız
Sabah Akdeniz'in gündeme getirdiği Antalya'da Piri Reis İlkokulu'nda öğrenim gören engelli Selen Sargın olayı yeni bir boyut kazandı. Bir öğrenci velisinin yerel gazeteye yaptığı açıklamalar sonucunda küçük Selen, can güvenliği korkusu ile eve kapandı. Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün sahip çıkacağını belirttiği küçük Selen krizinde tüyler ürperten bir gelişme yaşandı. Diğer öğrenci velilerinin yerel bir gazeteye yaptığı 'Sorun çözülmezse linç girişiminde bulunacağız' açıklaması sonunda Selen'in babası Cevat Sargın soluğu Antalya Cumhuriyet Savcılığı'nda aldı.

AİLE OKULA GÖNDERMİYOR


Cumartesi günü yerel Hilal Gazetesi'nde yayınlanan haberi okuyan Cevat Sargın, savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu. Çocuğunun can güvenliğinin tehdit altında olduğunu ve bu yüzden Selen'i okula göndermeme kararı aldığını belirten Baba Sargın, "Avukatımız ile görüşüp çocuğumuzun can güvenliği olmadığı gerekçesi ile okula göndermedik. Can güvenliği ile ilgili koşullar sağlandıktan sonra çocuğumu okula göndereceğim. Selen'i okuldan almış değilim" dedi.

ATEŞE ATMAYACAĞIZ


Baba Sargın, "İnsanlar 'Çocuğu linç edeceğiz' diyor. Ortalık sakinleşinceye kadar bu tutumumuz devam edecek" şeklinde konuştu. SABAH Akdeniz'e bir hafta aradan sonra ulaşıp haber hakkında konuşan diğer veliler ise linç girişimi yapacaklarını belirten bir açıklama yapmadıklarını iddia ettiler. Selen'e en az ailesi kadar sahip çıktıklarını ileri süren veliler, Selen'in okuldan uzaklaştırılmasını değil, ona uygun doğru bir eğitim verilemesini istediklerini anlattı.

ANNE BABAYA SORUŞTURMA AÇILDI

Yaşanan bu gelişmeler karşısında Milli Eğitim Bakanlığı'nın olaya el koymasına rağmen, Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü de ilginç bir gelişmeye imza attı. Çocuğunun hakkını savunmak için çırpınan ve aynı zamanda Milli Eğitim Müdürlüğü'nde rehberlik öğretmeni olan baba Cevat ve anne Yıldız Sargın hakkında, 'Basına demeç vermekten' soruşturma açıldığı ileri sürüldü. Baba Sargın, "İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gidip ifade vermemiz istendi. Biz çocuğumuzun hakkını aramak zorundayız. Çalıştığımız okul ve kurumlar hakkında bir açıklama yapmadık. Velilik hakkımızı kullanarak açıklamalarda bulunduk" dedi.

VELİLER NE DEDİ

Emine Öztürk
Bizler artık bu durumda yorulduk. Bu konunun bir an önce çözüme ulaşmasını istiyoruz. Bu noktadan sonra Milli Eğitim Müdürlüğü soruna kalıcı bir çözüm bulmalı. Çocuklar çok yıprandı.

Kadriye Bölük
Benim çocuğum da engelli ve kaynaştırma eğitimi öğrencisi. Kendi çocuğumun eğitim hakkının korumasını istiyorum. Selen'in ailesi çocuğun raporunu getirip durumunu belgeleseler de biz de kurtulsak.

Yusuf Taş
Benim gazetelere 'linç girişimi yaparız' gibi bir ifadem olmadı. Selen'e birçok konuda yardımcı olduk. Babası ile çok kez konuştuk ama sonuç alamadık. Duruma bir an önce çare bulunması lazım.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tebrikler başardınız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN