Bilim yuvasına hiç yakışmadı

MAKÜ Genel Sekreteri Altındal ile Rektör Danışmanı Yrd.Doç.Dr. Sarıtaş, öğrenciler gibi kavga etti, üniversite yönetimi karıştı, Rektör zorda kaldı

Giriş Tarihi: 29.10.2014
Bilim yuvasına hiç yakışmadı
Üüniversitelerde alışık olduğumuz öğrenci kavgalarına bu kez yöneticilerin kavgası eklendi. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Genel Sekreteri Yusuf Altındal ile Rektör Danışmanı, MAKÜ Sanayi İşbirliği ve Girişimcilik Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet Sarıtaş'ın yumruk yumruğa kavga etmeleri günün konusu oldu. Bilim yuvasında danışman ile genel sekreter arasında yaşanan kavga, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatcı'yı da zor durumda bıraktı. Edinilen bilgiye göre, Yrd. Doç. Dr Ahmet Sarıtaş konuşmak üzere MAKÜ Genel Sekreteri Yusuf Altındal'ın odasına gitti. Aralarında önceden de husumet olduğu anlaşılan iki bilim adamı arasında önce sözlü tartışma, daha sonra da arbede çıktı.

PERSONELLER AYIRDI

Olayda Altındal'ın, Sarıtaş'a sürekli 'oğlum' diye hitap ettiği, 'Seni adam edeceğim' dediği ve küfürlü konuştuğu iddia edildi. Altındal'ın özel kaleminde görev yapanların seslerin yükselmesi üzerine odaya girmesi ile taraflar ayrıldı. Olayın yaşandığı sırada Jandarma Alay Komutanlığı'nda nezaket ziyaretinde bulunan Rektör Saatcı, ziyareti yarıda bırakarak Üniversite'ye geldi. Saatcı, olayla ilgili her iki tarafla da görüştü.

SARITAŞ ŞİKAYETÇİ OLDU

Bu arada Yrd. Doç. Dr. Sarıtaş'ın Rektörlük ve YÖK'e dilekçe ile başvurarak Altındal hakkında şikayetçi olduğu öğrenildi. Sarıtaş şikayet dilekçesinde, "Konuşmanın başında genel sekreterin bana söylemesiyle 'eke' olduğumu öğrendim. (Editörün notu Eke: Yaşı küçük olduğu halde sözleri ve davranışları büyükmüş gibi olan çocuk.) Genel Sekreter konuşmalarına devam ederken hep hakaretvari bir ses ve uslubla 'oğlum' hitabını kullanmasını bile, ilerleyen yaşına vererek önemsemedim. Aramızda Rektörümüz tarafından da bilinen '3' olayını açarak, "4'ü bir yerine s…..ğım" diyerek konuşmaya devam etti. Fakat kapının da kapalı olmasından cesaretlenerek hakaretlerine devam etti ve 'Seni adam edeceğim' benzeri bir cümle kurdu. Masasından kalkarak fiziki şiddetle odadan atmaya çalıştı, fiili darp etti..... Sesler üzerine kapının açılmasıyla odaya girenler ile ben odadan ayrıldım. Cezai haklarım saklı kalmak kaydıyla, gereğini bilgilerinize arz ederim" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilim yuvasına hiç yakışmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN