Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'de portre kavgası

Gazipaşa'da Deniz Baykal'ın da bir konuşma yaptığı etkinlikte Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafının yüksek bir kürsünün önünde yere bırakılması partilileri ayağa kaldırdı

Giriş Tarihi: 31.10.2014
CHP'de portre kavgası
Antalya CHP'de bitmek tükenmek bilmeyen krizlere bir yenisi daha eklendi. Deniz Baykal'ın da bir konuşma yaptığı CHP Gazipaşa örgütü tarafından bir düğün salonunda düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Yemeği'nde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafının kürsü önüne yere bırakılması partilileri ayağa kaldırdı. Fotoğrafın sosyal medyada paylaşılması ile CHP'liler birbirlerine girdi.

MİSİLLEME İDDİASI

Yemekte ortaya çıkan tablo kısa bir süre önce CHP Antalya İl Başkanlığı görevini bırakan Devrim Kök'ün göreve gelir gelmez eski Genel Başkan ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın parti binasındaki resimlerini söküp atmasına misilleme olarak algılandı. Karşılıklı hakaretlere varan tartışmalara karşılık Deniz Baykal'ın desteklediği yeni İl Başkanı Cavit Arı ve yönetiminin yaşananlara sessiz kalması dikkat çekti.

KARŞILIKLI ATIŞMALAR

Fotoğrafı paylaşarak sosyal medyada konuyu gündeme getiren kişinin ise CHP İl Başkanı adayı olup seçimi kaybeden Bahadır Manyaslıoğlu olması dikkat çekti. Paylaşılan fotoğrafa tepki gösteren Alpay Gedik isimli partili, "O resmi oraya koyan ve o resmin önünde konuşan, konuşturan kendini bilmez işgüzarlara yazıklar olsun" yorumunu yaptı. Yusuf Doğan adındaki partili de, "Arkadaşlar oradaysanız, Sayın Genel Başkanımızın resmini oradan kaldırın. Böyle bir aymazlık olur mu!? Böyle bir saygısızlık olur mu!?" diye yazdı. CHP'nin eski İl Başkan Yardımcılarından Ergün Kurt ise fotoğrafın altına, "Bir genel başkanın resmi ayaklar altında olmamalı" yorumunda bulundu. Mustafa Kar ise, "Ben utandım sayın Baykal görmedi mi acaba çok ayıp" şeklinde yorum yaptı.

BAŞKAN ADAYI TEPKİLİ
İl Başkanlığı'na aday olup seçilemeyen diğer isim Mesut Şimşek de "Şu an orda bulunan arkadaşlardan rica ediyorum. Lütfen Genel Başkanımızın resmini oradan kaldırın. Bu yapılan hepimize yapılmış bir saygısızlıktır" ifadelerini kullandı. Kimi partililer de Manyaslıoğlu'na tepki gösterdi. Murat Yaşar Müncester isimli partili, "Bu resmi bu şekilde görüp tepkisini koymayan partilinin partililiğinden şüphe ederim. Bununla ilgili Manyaslıoğlu'nun tepkisini öğrenmek isterim" dedi.

İLÇE YÖNETİMİ ÖZÜR DİLEDİ
Sosyal medyayı sallayan görüntü karşısında Gazipaşa CHP İlçe Başkanı Bülent Kocabaş bir özür açıklaması yaptı. Kocabaş, fotoğrafın kasıtlı olarak yere koyulmadığını iddia ederek asacak yer bulunmadığı için yüksekte duran kürsünün önüne koyduklarını açıkladı. Eleştirileri acımasız ve manidar bulduğunu ifade eden Kocabaş, "İstemeyerek zor durumda bıraktığım Sayın Kılıçdaroğlu'ndan, Sayın Baykal'dan, Genel Merkez Yöneticilerimden, Sayın Arı'dan, art niyetsiz, saf -temiz duyguları ile eleştiri yapan partililerimden özür diliyorum" dedi.

ARI'YA DİSİPLİN ÇAĞRISI
Sezer Aydın isimli bir başka CHP'li ise parti Disiplin Kurulu'na seslenerek, "CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı görevini yapmalıdır. Antalya'yı kaybediyoruz" derken CHP'nin eski Merkez İlçe Başkanlarından Alican Deveci de CHP İl Başkanı Cavit Arı'ya yüklendi. Deveci, "Manyaslıoğlu'nun tepkisi değil. Önemli olan İl Başkanı Cavit Arı ne tepki verecek. Orada mıydı bilmiyorum" diyerek parti yönetimini göreve çağırdı.

BAYKAL'A MANİDAR AFİŞ
Öte yandan salonda "Yiğidimiz Deniz'imiz Gazipaşa'ya hoş geldiniz" yazılı pankart açılması da dikkat çekti. Baykal için pankart yaptıran ilçe örgütünün Kılıçdaroğlu'nun resminin büyük baskısını yaptırmamış olması bir diğer eleştiri konusu oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de portre kavgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN