Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez sağlıkta marka oluyor

Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, sağlık yatırımı sözünü tuttuklarını söyledi

Giriş Tarihi: 31.10.2014
Kepez sağlıkta marka oluyor
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür'e nezaket ziyaretinde bulundu. Kepez ilçesindeki sağlık yatırımları ile ilgili bilgi veren Tütüncü, Sütçüler bölgesindeki 350 yataklı devlet hastanesinin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından 29 Ekim 2015'te tamamlanacağını ifade ettiğini hatırlattı. Tütüncü, 75 milyon 844 bin 500 lira ihale bedeli ile Kepez tarihinin en büyük sağlık yatırımı olan hastanenin, bölgesine dinamizm, kalkınma ve heyecan noktasında farklı bir ivme kazandıracağına işaret etti.

DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ

Antalya'nın en önemli eksiklerinden bir tanesinin ağız ve diş sağlığı hastanesi olduğunu vurgu yapan Tütüncü, "Tesis için Ahatlı Mahallesi'nde, Sağlık Bakanlığı'na arazi tahsis ettik. Şimdi ağız ve diş sağlığı hastanesi yatırımını Sağlık Bakanlığımız ile Kepez'e kazandırıyoruz. İhale 11 Kasım'da gerçekleştirilecek. Tesis tamamlandığında Antalya için önemli bir sağlık yatırımı olacak. Ahatlı Mahallesi'nde yükselecek olan hastane, bölgeye kalkınma hamlesi de kazandıracak."

ŞEHİR HASTANESİ
Başkan Tütüncü, Antalya'nın sağlık kampüsü hayalinin Kepez'de gerçekleşeceğini kaydederek, "Antalya'nın uzun yıllar hayal ettiği en önemli kamu yatırımlarından birisi de çok farklı ihtisas hastanelerinin içinde bulunduğu bir sağlık kampüsüydü. Bu yatırım da gayretlerimiz neticesinde Kepez'de gerçekleşiyor. Göçerler Mahallesi'ne 1000 yataklı şehir hastanesi inşa edilecek" ifadesini kullandı.

YATAK SAYISI ARTACAK
İl Sağlık Müdürü Dr.Ünal Hülür, Antalya'da kamu hastanelerinde kişi başına düşen yatak sayısının düşük olduğuna işaret ederek, "Sütçüler'de yapımı devam eden hastane ve Göçerler'e inşa edilecek olan şehir hastanesi ile Antalya'nın kişi başına düşen yatak sayısı artacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez sağlıkta marka oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN