Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akciğer pıhtısı için önemli adım

Giriş Tarihi: 2.11.2014
Akciğer pıhtısı için önemli adım
Yaşadığı nefes darlığı şikayetiyle Medical Park Antalya Hastane Kompleksi'ne başvuran Fatma Yılmaz, göğüs hastalıkları polikliniğinde muayene oldu. Yılmaz'ın daha önce akciğere yayılan meme kanseri hikayesi olduğu, sonrasında yapılan tetkiklerde akciğer atardamarında pıhtı oluştuğu tespit edildi. Yılmaz, ameliyatsız pıhtı eritme yöntemiyle tedavi edildi. 24 saatin sonunda yapılan kontrol ve akciğer tomografisinde pıhtının tamamen temizlendiği izlenen Yılmaz, yeniden rahat nefes almanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

UZMANI YAPMALI

Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Şahin Kapan, "Akciğer embolisi pıhtının büyüklüğüne bağlı olarak ölüme yol açabilir" dedi. Açık kalp ameliyatı yoluyla yapılan bu ameliyatlarda, yüksek ölüm oranı saptandığına dikkat çeken Op. Dr. Kapan "Pıhtı eritme işlemi, artık ameliyatsız, hatta kesisiz yapılabiliyor. Çok basitmiş gibi görülen bu işlemin uzman kişiler tarafından, ameliyathanede yapılması önemlidir" dedi.
Nefes darlığı yaşadığı için Medical Park Antalya Hastane Kompleksi'ne başvuran Fatma Yılmaz, akciğer embolisi hastalığından ameliyatsız bir şekilde kurtuldu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akciğer pıhtısı için önemli adım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN