30 yıllık sorunda mutlu son

Antalya'nın kanayan yaralarından biri daha tarihe karıştı. Yaklaşık 30 yıldır tartışma konusu olan Kırcami Bölgesi'ne ait imar planında mutlu sona gelindi

Giriş Tarihi: 6.11.2014
30 yıllık sorunda mutlu son
Uzun yıllardır Antalya gündemini meşgul eden Kırcami Bölgesi'nin imar sorunu, sorun olmaktan çıktı. Muratpaşa Belediyesi'nin Kasım ayı meclis toplantısında bölgeye ait 1/1000'lik imar planı tüm siyasi partilerin 'Evet' oyu ile kabul edildi.

TAPULAR SEÇİMDEN ÖNCE

Bölgede yaşayan halkın yoğun katılım gösterdiği toplantıda Kırcami'ye ait gündem maddesi toplantının son maddesi iken verilen önerge ile 4'üncü sıraya çekildi. Komisyonun hazırladığı rapor meclis üyelerinin görüşüne sunuldu. Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı 1/5000 ölçekli nazım imar planına uygun olarak hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı oy birliği ile kabul edildi. Siyasi parti temsilcileri yeni sürecin tüm Kırcami halkına hayır getirmesi temennisinde bulunurken, Muratpaşa Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı Ahmet Öztürk, Haziran ayında yapılacak genel seçimlerden önce bölgede yaşayan halka tapularının verileceğini müjdeledi.

ZAİYAT YÜZDE 40

Uygulama imar planında 5000'lik plana harfiyen uyulduğunu belirten Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, "Her hangi bir gecikmeye ya da hukuki sıkıntıya gerekçe olabilecek hiçbir detay değiştirilmemiştir. Ayrıca bu planda Türkiye'de çok ender rastlanacak bir şekilde zaiyat yüzde 40'ın altına düşürülmüştür. Şu anda 700 tane mezbeleliğimiz var. Ortak mülkiyetler nedeniyle park yerine park yapamıyoruz, çünkü 138 kişiye ait. Okul yerlerini okul yapsın diye Milli Eğitim'e veremiyoruz, çünkü 230 kişiye ait. Spor alanı da 48 kişinin. Bu dersi aldığımız için şehrimize ve insanımıza bu kötülüğü yapamazdık. Yoğun gayret gösterildi ve zaiyat yüzde 40'ın altına düşürüldü. Emeğe geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
30 yıllık sorunda mutlu son
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN