Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tütüncü'den Dokuma çağrısı

Giriş Tarihi: 7.11.2014
Tütüncü'den Dokuma çağrısı
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü Dokuma Fabrikası'nın 488 dönümlük alanının üst kullanım hakkının 49 yıllığına ihale yapılmadan bir şirkete tahsis edilmesi ile ilgili devam eden hukuki süreç hakkında bilgi verdi.

BİRLİKTE MÜCADELE

Tütüncü, "Geçtiğimiz dönem Dokuma'nın medyada yer alması için çok uğraştım ama ne hikmetse medyada yer almadı. İktidarıyla, muhalefeti ile tüm meclis üyeleri, Dokuma'nın bütün evraklarını inceleyebilir. Gelsinler, Dokuma mücadelesini birlikte verelim" ifadelerini kullandı.

BİR GECELİK OPERASYON

Başkan Tütüncü, Dokuma alanının, bir gecelik operasyonla hiç kimsenin haberi olmadan tahsis edildiğine vurgu yaparak, "İptalden sonra şirket bize 'Toplamda 369 milyon 768 bin 395 lirayı ödemeniz halinde üst kullanım hakkından vazgeçerim' diyor. Neresinden bakarsanız bakın Antalya'nın en vahim hukuk hadiselerinden biriyle karşı karşıyayız" diye konuştu. Tütüncü, Dokuma alanında ne yapacaklarıyla ilgili olarak da "Antalya merkezde 488 dönümlük böyle ikinci bir alan yok. Hep birlikte, beraber tasarlayacağız. Dokuma gibi hassas bir konunun üzerine bir gölgenin düşmemesini istiyoruz. Her şey açık seçik, şeffaf olacak. Partiler komisyonlar kursun, Dokuma konusunda bize katkı versinler. Bu mücadelemize Antalyalıları da ortak olmaya davet ediyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tütüncü'den Dokuma çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN