Vahşi yaşam Antalya'da

Antalya'daki Fear Trophy Sürüngenevi'ndeki 70 teraryumda aralarında gila canavarı, zehirli ok kurbağası ve yakalı ejder gibi dünyada ender bulunan 200'e yakın canlı yer alıyor

Giriş Tarihi: 7.11.2014
Vahşi yaşam Antalya'da
Antalya Akvaryum içerisine kurulan sürüngenevine gidenler, Afrika'dan Güney Amerika'ya, Amazon ormanlarından Madagaskar'a kadar dünyanın farklı bölgelerinden gelen nesli tükenme tehdidiyle karşı karşıya olan hayvanları görme şansına sahip olabiliyor. Yağmur ormanlarının vahşi yaşamı, çöllerin ve mağaraların gizemli dünyasında yaşayan sürüngenlerin sergilendiği evde, 70'den fazla teraryumda ender bulunan 200'e yakın canlı yer alıyor.

ÇİFT BAŞLI YILAN
Sürüngenevinde en büyük ilgiyi boyu 5 metreyi geçen büyük piton ve anakondalar çekiyor. Dünyanın en zehirli kertenkeleleri olarak bilinen gila canavarı ile boncuklu kertenkelenin de bulunduğu evde beyaz albino kobra yılanı, dünyanın en büyük örümcek ve akrep türleri ile kuş yiyen tarantulalar görülebiliyor. Giresun'da bir çiftçi tarafından yavruyken bulunan ve sürüngenevine getirilen çift başlı yılan da kısa süre sonra sergilenmeye çıkacak.

6 AYDA 200 BİN ZİYARETÇİ
Sürüngenevini, 1 Mayıs'tan bugüne kadar 200 bin turistin ziyaret ettiği açıklandı. En çok Rus, Alman ve İranlı turistlerin ilgi gösterdiği sürüngenevinde 2015 yılında Malezya, Fransa ve Hollanda'dan, aralarında siyah kral kobra ile tukan cinsi tropik kuşların da yer aldığı bazı canlıların geleceği ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vahşi yaşam Antalya'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN