AK Parti ilçelerde yönetimini seçiyor

AK Parti, Antalya'nın ilçelerinde yeni yönetimlerini belirliyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Finike, Kaş ve Alanya'daki kongrelere katılıp konuşma yaptı

Giriş Tarihi: 10.11.2014
AK Parti ilçelerde yönetimini seçiyor
AK Parti'nin ilçe teşkilatlarında seçim maratonu başladı. İlk olarak Finike'de yapılan İlçe Kongresi'ne katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Dışişleri Bakanı olduğu günden bu yana Türk bayrağını Torosların zirvesinden dünyanın zirvesine taşımak için mücadele ettiğini belirtti. Bu mücadeleyi verirken güçlerini milletten aldıklarını kaydeden Çavuşoğlu, zor bir coğrafyada yaşadıklarını, bölgedeki olumsuz gelişmelerin kendilerini de yakından ilgilendirdiğini vurguladı.

ÖMER ESEN İLE DEVAM
Mevcut Başkan Ömer Esen'in tek listeyle başkanlığa aday olduğu Finike İlçe Kongresi'nde AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç ile AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse de hazır bulundu.

TEK LİSTE

AK Parti Korkuteli ilçe teşkilatı da 5. Olağan Kongresi'ni gerçekleştirdi. Protokol konuşmalarının ardından delegeler tarafından yeterli çoğunluğun sağlanmasıyla oy kullanımına geçildi. Kongreye tek aday olarak giren mevcut başkan İlhami Yıldıran, 400 delegenin 213'ünün oyunu alarak yeniden başkanlığa seçildi.

ULUTAŞ KOLTUĞU BIRAKMADI

Antalya'nın Kaş İlçesi'nde gerçekleştirilen olağan kongrede ise mevcut başkan Mutlu Ulutaş kongreye tek liste ile girdi. Kullanılan oyların tamamını alan Ulutaş AK Parti'nin Kaş İlçe Başkanlığı'na yeniden seçilmiş oldu.

ALANYA DA AYNEN DEVAM

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirilen Alanya İlçe Kongresi'nde de mevcut başkan Mustafa Berberoğlu yeniden seçildi. Berberoğlu, Sabri Tos ile girdiği seçim yarışını kazanarak İlçe Başkanlığı koltuğuna yeniden oturdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti ilçelerde yönetimini seçiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN