Kum hırsızları hız kesmiyor

Sabah Akdeniz'in kum hırsızlığını gündeme getirmesinin ardından önlem alınmayınca, hırsızlar hız kesmedi. Bölge SOS veriyor

Giriş Tarihi: 13.11.2014
Kum hırsızları hız kesmiyor
Antalya'nın Muratpaşa İlçesi Güzeloba Mahallesi'nde cirit atan kum hırsızları hız kesmiyor. Sabah Akdeniz'in konuyu gündeme taşıdığı haberinin ardından önlem alınmayınca hırsızlar kum çalmayı sürdürdü. Bölgede değişen tek şey, hırsızların kum çaldıkları alanları kamışlarla kamufle etmeye çalışması oldu.

ÇUKURLAR TEHLİKE SAÇIYOR
Kum hırsızlarının oluşturduğu dev çukurlar, yağmurlarla birlikte içlerinin su dolması nedeniyle tehlike saçıyor. Bölge sakinleri geçen yıl Aksu ilçesi Macunlar Mahallesi'nde yaşanan facianın burada da yaşanmasından korkuyor ve çocuklarının hayatından endişe ediyor.

İKİ KARDEŞ ÖLMÜŞTÜ
Aksu ilçesi Macunlar Mahallesi'nde babaları Doğan Gültekin ile birlikte yaşayan 15 yaşındaki Rüstem Gültekin ile 13 yaşındaki Umut Gültekin, 27 Nisan tarihinde kaybolmuştu. İki kardeşin cesedi 1 Mayıs'ta Çalkaya Mahallesi Belenkötekli mevkisinde kum çalınması sonucu oluşan iki metrelik gölette bulunmuştu.

VALİLİK UYARMIŞTI
İki kardeşin o zaman kum hırsızlarının açtığı derin çukurda ölmesi Antalya'da olay olmuştu. Valilik bir daha böyle bir üzücü olay yaşanmaması için belediyeleri uyarmış. Açık olan ve emniyet tedbirleri alınmayan yerlerin derhal kapatılmasını istemişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kum hırsızları hız kesmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN