Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sigara herkesin sorunu

Sabah Akdeniz'in sigara yasağı uygulamasının kutu kola kamuflajı ile delinmesini gündeme taşıması sonrası ATSO da konuyu gündemine aldı

Giriş Tarihi: 16.11.2014
Sigara herkesin sorunu
Antalya'da restoranlar ve kafeteryaların kapalı mekanlarda sigara yasağını delmek için kamuflaj amacıyla masalara kül tablası yerine kutu kola, vazo, bira şişesi ve bardak koymalarının gündeme gelmesi ile iş dünyası da sigarayı gündemine aldı. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 37'nci Grup Restoran, Yiyecek İçecek ve Eğlence Hizmetleri Meslek Komitesi, Antalya Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliği ile üyelerine yönelik Tütün Ürünlerinin Kontrolü Yasası Uygulamaları Konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Restoran ve eğlence mekanlarına yönelik sigara denetimlerinin masaya yatırıldığı toplantıya Antalya Halk Sağlığı Müdürü Uzman Dr. Murat Özdemir de katıldı.

SUNUM YAPILDI
İhbar aldıklarında ekiplerin anında söz konusu işletmeye yönlendirildiğini aktaran Halk Sağlığı Müdürü Özdemir, yasağa uymayanlara gerekli cezai işlemlerin uygulandığını ifade etti. Toplantıda Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddeler Şube Müdürü Dr. Seyda Akkaya tarafından 'Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun Hükümlerinin Uygulanması' konusunda sunum yapıldı.

İŞADAMLARI DA DERTLİ
Öte yandan toplantıya katılan bazı mekan sahipleri sigara yasağı nedeniyle zarara uğradıklarını belirtti. Tiryakilerin kapalı alanda sigara içmek için ısrar ettiği, buna izin vermeyen işletmelerin müşteri kaybettiğini ifade eden patronlar, "Bu tip müşteriler yasağa aldırış etmeyen mekanları tercih ediyor. Yasağı uygulayanlar mağdur oluyor. Buna kesin bir önlem alınmalı" dedi. Patronların bazıları da cezaların daha caydırıcı hale getirilmesini savundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sigara herkesin sorunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN