Okul harabeye döndü

Giriş Tarihi: 18.11.2014
Okul harabeye döndü

Manavgat'ta bir okulun kantininde meydana gelen patlamanın ardından binanın kolonları dışında kalan tüm bölümlerin zarar gördüğü belirlendi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde önceki gün bir okulun bahçesinde bulunan ek binanın altındaki kantinde meydana gelen patlamanın ardından binanın kolonları dışında kalan tüm bölümlerinin zarar gördüğü belirlendi.

MALZEMELER TAŞINDI

Milli Egemenlik İlkokulu bahçesinde Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) tarafından yaptırılan binanın alt katında kantin olarak kullanılan bölümde meydana gelen patlama sonucu 4 sınıf ve müdür odası kullanılamaz hale gelmişti. Dün sabah saatlerinden itibaren de binanın çevresi, Manavgat Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri tarafından temizlendikten sonra içeriye girilmemesi için demir bariyer ve brandayla kapatıldı. Bina içerisinde kantin görevlileri yangından zarar görmeyen malzemelerini toplamaya çalışırken, okul idaresi tarafından sağlam kalan ders araç gereçleri binadan çıkarıldı.

1. SINIF DERSE DEVAM ETTİ

Patlamanın meydana geldiği kantin bölgesi ile kantinin sağı ve solunda bulunan iki sınıf, üst katta bulunan sınıflar, müdür odası ve tuvaletlerin kullanılamaz hale geldiği belirlendi. Okul idaresi, pazar günü meydana gelen patlamanın ardından binada eğitim gören 1'inci sınıf öğrencileri için gerekli tedbirleri aldı. Milli Egemenlik İlkokulu'nun alt katında bulunan dört sınıf, 1'inci sınıf öğrencilerinin eğitim öğretim görmeleri için hazırlanırken, öğrenciler bu sabah derslerine devam etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okul harabeye döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN