ATSO'nun yıllık bilançosu

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, 2014 yılında yaptığı bütün çalışmaların bir özetini kamuoyu ile paylaştı

Giriş Tarihi: 19.11.2014
ATSO'nun yıllık bilançosu
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), 2014'te yaptığı çalışmaların bir özetini çıkardı. Güney Amerika'dan Kuzey Amerika'ya, Afrika'dan Okyanusya'ya, Asya'dan Avrupa'ya kadar 94 ülkeden gelen yatırımcılara ev sahipliği yaparken, bu ülkelerden gelen heyetler ile proje ortaklığı gerçekleştirildi.

AVRUPA'YA VİZE RİCASI

2014 yılı içerisinde İngiltere Büyükelçisi Richard Moore ve Almanya Konsolosu Martini Vetter'i ağırlayan ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, iki yetkiliden de Antalyalı iş adamlarına vize konusunda kolaylık sağlanmasını istedi.

KONUK CUMHURBAŞKANI

Tataristan ve Antalya arasında da dostluk köprüleri kuran ATSO, Nisan ayında Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov'u ağırladı. 'Tataristan Cumhuriyeti ve Antalya İş Forumu' ile 'Tataristan Cumhuriyeti Sanayi ve Ekonomi Potansiyeli' konulu toplantıların düzenlendiği görüşmelerde Tatar Cumhurbaşkanı, Antalyalı yatırımcılarla bir araya gelerek ülkesinde Antalyalı yatırımcıları görmek istediğini dile getirdi.

FİKİR ALIŞVERİŞİ

Polonya ve Sırbistan Büyükelçilerini de makamında ağırlayan Başkan Budak, Polonya Büyükelçisi Mieczyslaw Cieniuch ile yaptığı görüşmede "Antalya ile Polonya arasındaki ticareti daha da geliştirme arzusundayız" şeklinde konuştu. Budak, bu görüşmelerin yanı sıra Belarus, Hollanda, Rusya ve Umman'dan gelen heyetler ile de görüşerek fikir alışverişinde bulundu.

FUAR ÇALIŞMALARI
Budak, 8 ilin ticaret odaları arasında işbirliğini geliştirme konusunda mutabakat bildirisi imzaladı. Başkan Budak, Rusya'da MITT, Almanya'da ITB fuarlara katılarak Antalya'nın tanıtımı için girişimde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATSO'nun yıllık bilançosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN