Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turist çarşıya neden gelsin?

Turistin şehre gelmediğinden yakınılan Antalya'da gelen turist de satıcı tacizine uğruyor. Ne zabıta ne de polis bu sorunla ilgileniyor

Giriş Tarihi: 19.11.2014
Turist çarşıya neden gelsin?
Antalya kent merkezinde iş yapan esnaf yıllardır şehre gelen turistlerin çarşıya gelmemesinden yakınıyor. Bu yakınmalar nedeniyle Antalya'da siyasetçilerin vaatleri arasına turistin kent merkezine getirilmesi de giriyor. Tüm bunlara karşın Antalya kent merkezine gelen turistler ise gelip geleceklerine pişman ediliyor. Cumhuriyet Meydanı'ndaki seyyar çetesi, kent merkezine gelen turistleri canından bezdiriyor.

İLGİLENEN KİMSE YOK
Güpegündüz kentin göbeğinde turistlerin başına üşüşen sahte parfüm satıcıları bölgede neredeyse terör estiriyor. Ellerindeki poşete doldurdukları sahte parfümleri fahiş fiyata satmaya çalışan adamların tacizinden rahatsız olan turistler kurtulmak için dakikalarca uğraş veriyor. Ellerindeki parfüm kutularını burunlarına sokan adamlardan korkan turistler çoğu zaman kent merkezini gezmekten vazgeçiyor. Tüm bunlar şehrin göbeğinde yaşanırken ortada ne Büyükşehir Belediyesi Zabıtası ne de polis görünüyor. Kent merkezine gelen az sayıdaki turistin de bu kişiler tarafından taciz edildiğini belirten çarşı esnafı ise "Koskoca Antalya, dört şehir eşkıyası ile başa çıkamıyor. Büyükşehir bu kişilere müdahale etmiyor. Bu manzara yıllardır değişmiyor. Kentin en merkezi yerinde turistler her gün bu manzara ile karşılaşıyor. Turist korkusundan su bile almadan geri gidiyor" diye tepkilerini dile getirdi.

ESNAF BİLE KORKUYOR

Parfüm satıcılarının sadece turistleri değil; kendilerini de taciz ettiğini söyleyen çarşı esnafı, "Bu kişiler sadece parfüm satmıyor. Cumhuriyet Meydanı'nda son derece örgütlüler. Kendilerine yaptığımız en küçük uyarıda bir anda toplanarak bıçakla tehdit ettikleri oluyor. Birileri buna dur desin" dediler.

BÜTÜN TANITIM ÇÖPE GİDİYOR
Tur rehberleri de Cumhuriyet Meydanı, Saat Kulesi, Yat Limanı ve Kaleiçi'ni mesken tutan bu satıcılardan korktuklarını ifade ediyor. Satıcıların bölgede terör estirdiğini belirten rehberler, "Devlet milyonlarca dolar harcayıp tanıtımı yapıyor. Bu kişiler bir saniyede yok ediyor" diye konuştular
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turist çarşıya neden gelsin?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN