Tehlike saçıyorlar

Antalya'da yazın bitmesinin ardından yazlıkçıların bıraktığı başıboş köpekler turistlerin kabusu haline geldi

Giriş Tarihi: 23.11.2014
Tehlike saçıyorlar
Antalya'nın Konyaaltı sahilinde başıboş köpek sürüleri etrafa tehlike saçıyor. Her gün denize giren veya yürüyüş yapan onlarca vatandaş ve turist canını zor kurtarıyor. Başıboş köpekler son iki ayda 1 vatandaşı hastanelik etti. Her yıl olduğu gibi yazlıkçıların evlerinde baktığı yüzlerce köpek, yazın sona ermesinin ardından acımasızca sokağa bırakıldı. Yazlıkçılar ise evlerine geri döndü.

BÜYÜK TEHLİKE

Sayıları yüzleri geçen ve bugüne kadar hep evlerde bakılan bu köpekler kış aylarının gelmesi ile birlikte bir anda kendilerini sokakta buldu. Konyaaltı sahilinde 5'şer ve 10'arlı gruplar halinde gezen köpek sürüleri tehlike oluşturuyor. Başı boş köpekler aç kaldıkları zaman yürüyüş yapanlara saldırıyor. Daha çok Lara ve Konyaaltı sahil bandında dolaşan köpek sürülerini gören herkes kaçıyor. Vatandaşlar, "Hayvanlar guruplar halinde dolaşıyor. Aç kaldıkları zaman da tehlikeli oluyor, zaman zaman insanlara da saldırıyorlar. Bu nedenle bir şekilde önlem alınmalı" dediler.

YAZLIKCILAR BIRAKIYOR

Hayvan dernekleri ise yaz mevsiminin sona ermesinin ardından yazlıkçıların bu hayvanları sokağa bırakmalarının kabul edilemez olduğunu belirtti. Özellikle kedi ve köpeklerin bugüne kadar ev ortamında yaşamaya alıştığını ifade eden dernek yöneticileri, "Yazlıkçılar evlerine dönerken bu hayvanları sokağa bırakmasın. Barınağa bıraksın" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tehlike saçıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN