2015 yılı zorlu geçecek

Giriş Tarihi: 25.11.2014
2015 yılı zorlu geçecek
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Yusuf Hacısüleyman, turizm sektörü açısından 2015 yılının zor bir yıl olacağını fakat üstesinden geleceklerini düşündüklerini söyledi. Seyahat endüstrisinin 27-28 Kasım tarihlerinde Antalya'da düzenlenecek 4. Uluslararası Resort Turizm Kongresi'nde buluşacağını belirten Hacısüleyman, kongrede dünyadan ve Türkiye'den turizm sektörünün karar verici ve yönlendiricilerinin sunum ve konuşma yapacaklarını bildirdi. 2015 yılına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Hacısüleyman, dünya ekonomisinde yaşanan krizin yanı sıra Karadeniz ve Ortadoğu'da yaşanan sıcak gelişmelerin turizmi etkilediğini belirterek, Türkiye'nin yakın coğrafyasında yaşanan gelişmelerin seyahat edenlerde ister istemez bir miktar çekince oluşturduğunu söyledi.

BU DA GOL OLMADI

Türkiye'nin, Suriye'den gelen yaklaşık 1,6 milyon insana kucak açmasına rağmen bunun bir türlü olumlu imaj yaratmadığını dile getiren Hacısüleyman, "Birçok ülke gemilerle kaçak yollarla gelen 30 kişiyi bile ülkesine almazken, Türkiye 1,6 milyon kişiye kucak açtı, büyük bir insanlık gösterdi fakat bunu dışarıya olumlu bir imaj olarak aktaramadık. Dolayısıyla burada bile gol yapamadık. İyi yaptığımız, insanca yaptığımız bir şeyi bile dışarıya olumlu bir şekilde yansıtamadık" diye konuştu.

RUSYA'DA DURUM

Rusya Federasyonu'nda yaşanan yüzde 40'a yakın devalüasyonun petrol fiyatlarının düşmesiyle daha da artabileceğine işaret eden Hacısüleyman, bunun da ana pazar olan Rus'yayı etkileyebileceğini ifade etti. Hacısüleyman, "Bu nedenle önümüzdeki yılın satış, pazarlama politikasını belirlerken daha dikkatli bir fiyat politikası izlememiz gerekir diye düşünüyoruz" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2015 yılı zorlu geçecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN