Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğretmenlere özel kutlama

Giriş Tarihi: 25.11.2014
Öğretmenlere özel kutlama

Öğretmenler Günü da özel bir programla kutlandı. Etkinliklerde öğretmenlik mesleğinin önemi vurgulandı

Öğretmenler Günü, Antalya Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasının ardından Antalya Kültür Merkezi'nde (AKM) devam eden programda konuşan Antalya Valisi Muammer Türker, bilginin üretimi ve paylaşımının önemli olduğunun altını çizerek, nın Türkiye'deki ortalamanın üzerinde eğitim verildiğini dile getirdi. Öğretmenlerin kaliteli bireyler olarak yetiştirilmesi gerektiğini ifade eden Vali Türker, "Daha güçlü ve büyük Türkiye'yi öğretmenlerin yetiştirdiği öğrenciler kuracak. Öğretmenin rol modeli diğer bütün unsurlardan önemlidir. Öğretmenlerin hem maddi hem de manevi bakımdan istenilen yerde olduğunu söyleyemeyiz. Bunun için gayret göstermeliyiz" diye konuştu.

İNSAN YETİŞTİRME SANATI
Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay ise öğretmenliği 'insan yetiştirme' olarak tanımladı. Eğitim seferberliğinin öncülerinin öğretmenler oluğunu kaydeden Gülay, "Antalya'da proje destekleri, araştıran aklın ve bilimin izinde nesiller yetiştireceğiz. Şehit düşen tüm meslektaşlarımızı minnetle anıyoruz" dedi. Demre Kaymakamlığınca öğretmenlerden oluşturulan tiyatro grubunun yaşanmış bir olaydan sergilediği 'Töre' isimli oyun ilgiyle izlendi. Saime Salih Konca Lisesi Anadolu Lisesi öğretmenlerinin müzik gösterisin ardından program 'Öğretmen Sevgisi' isimli serginin açılışı ile sona erdi.

ÖDÜL ALDILAR
Törende 24 Kasım 2013 tarihinden sonra emekli olan öğretmenleri temsilen bir grup öğretmene Vali Türker tarafından 'Hizmet Şeref Belgesi' verildi. Ayrıca Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından resim, şiir ve kompozisyon dallarında düzenlenen yarışmada birinci ve ikinci olan öğrencilere de ödülleri Vali Türker ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İrfan Can tarafından verildi. Programda adaylıkları kalkan öğretmenler de yemin etti.

ÖĞRETMENLER BİRARADA
Özel Antalya Envar Koleji yönetimi 'Öğretmenler Günü' nedeniyle, eğitimci kadrosuyla kahvaltıda bir araya geldi. Öğretmenler Günü kahvaltısına, Yönetim Kurulu Başkanı Hidayet Atay, Kurucu Temsilcisi Dr. Mehmet Karakayalı, Yönetim Kurulu Üyeleri Veteriner Hekim Rıza Çelik, Diş Hekimi Halit Kök, Muammer Avcı ile Liseler Müdürü Mehmet Ali Sarıca, Ortaokul Müdürü Yüksel Arslan, diğer yöneticiler ve öğretmenler katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğretmenlere özel kutlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN