Konyaaltı'da bir devrin sonu

Beachpark, hayalet kasaba görünümüne büründü. Sözleşmesi sona eren Beachpark'ın kapısına kilit vuruldu

Giriş Tarihi: 26.11.2014
Konyaaltı'da bir devrin sonu
Antalya'da 2002 yılında hizmete giren ve o dönem kentin denize açılan kapısı olarak görülen Beachpark, bugünlerde hayalet kasaba görünümüne büründü. Maliye ile olan sözleşmesi sona eren Beachpark'ın, kapısına kilit vuruldu ve ömrünü tamamladı. Bir zamanlar günde 15 bin kişinin ziyaret ettiği dünyaca ünlü parkta artık in-cin top oynuyor.

TAHLİYELER BAŞLADI

Kira süresinin dolması nedeniyle tahliye işlemlerinin başladığı Beachpark'ta eski şaşalı günlerden eser kalmadı. Yılda yaklaşık 4 milyon kişinin ziyaret ettiği parkta artık sadece yürüyüş yapan vatandaşlar ile işletmelerini boşaltan işyeri sahiplerine rastlanabiliyor. Beachpark'taki tahliye işlemleri ise büyük bir hızla devam ediyor. İşletmelerin sahipleri masa, sandalye, şezlong, dolap gibi eşyalarını kamyonlara yüklerken, plaja monte edilen bölümler de tek tek sökülmeye başlandı.

PROJE YARIŞMASI YAPILACAK

Ekim ayının sonunda kira süresi dolan ve Milli Emlak Müdürlüğü'ne devir olan tesisin geleceği yarışma ile belli olacak. 'Konyaaltı Sahili Mimari ve Kıyı Düzenlemesi Fikir Proje Yarışması' kapsamında Beachpark'ın gelecekte ne tür bir yapıya kavuşacağı ortaya çıkacak. Projelerde mevcut yapılar korunabileceği gibi yeni öneriler de getirilebilecek.

KORKU KASABASI GİBİ

Yaklaşık 500 dönümlük arazi üzerine kurulu olan ve 3 kilometrelik bir sahil bandına sahip olan Beachpark'ta 13 plaj, restoranlar, bar ve publar, nargile evleri, büfeler, çocuklar için geniş aktivite alanları, su sporları, yürüyüş yolları ve konser alanı bulunuyordu. Daha birkaç hafta öncesine kadar günübirlik bir tesisten çok, bir eğlence kasabası hüviyetinde olan tesis bugünlerde korku kasabasını andırıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konyaaltı'da bir devrin sonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN