10 numara rica

ATSO Akaryakıt Meslek Komitesi Başkanı Yılmaz, 10 numara yağ mücadelesinin durma noktasına geldiğini belirterek Vali Türker'den destek istedi

Giriş Tarihi: 27.11.2014
10 numara rica
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Akaryakıt Sektörü Meslek Komitesi Başkanı Ali Yılmaz, kentte 10 numara yağ kullanımı ile ilgili mücadelenin neredeyse durduğunu belirtti. 10 numara yağ ve hileli akaryakıt kullanan araçların tespit edilmesi için ATSO ve meslek komitesi tarafından geçen yıl alınan 2 adet ölçüm cihazının Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne teslim edildiğini hatırlatan Yılmaz, "Bizim ardımızdan Valilik de aynı cihazlardan alarak kapsamlı bir denetim başlattı. Ayrıca Kaçakçılık Komisyonu toplandı ve 10 numara yağ, kaçak ve hileli akaryakıt ile ilgili topyekun bir savaş başlatıldı" dedi.

VALİ TÜRKER'E RİCA

O dönem konuyla ilgili mücadelenin büyük bir ivme kazandığını söyleyen Başkan Yılmaz, "Daha sonra konuya gösterilen önem yavaş yavaş kaybolmaya başladı. Şu an kurumlar konuyla beklediğimiz ölçüde maalesef ilgilenmiyor. Yeni Valimiz Sayın Muammer Türker'den bu konuda tekrar çalışma başlatmasını bekliyoruz" şeklinde konuştu.

YENİ CİHAZLAR ALALIM

Komite olarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne her türlü desteği vereceklerini belirten Yılmaz, "Eğer müdürlüğümüz yeni ölçüm cihazları talep ederse biz bu ihtiyacı karşılarız. Yeter ki Antalya'mızı 10 numara yağ ve hileli, kaçak akaryakıt kullanımından meydana gelebilecek tehlikelerden koruyalım" ifadelerini kullandı.

10 NUMARA YAĞ ÇOK UCUZ

ATSO Başkanı Çetin Osman Budak ise önce sorunun kaynağına inilmesi gerektiğini söyledi. Akaryakıt fiyatlarının pahalılığına dikkat çeken Budak, "Dünyada petrol fiyatları düşüyor fakat bu, pompa fiyatlarına birden bire yansımıyor. Halen 10 numara yağ çok ucuz. Bu bataklığı kurutmadan, alınacak tedbirlerle 10 numara yağ kullanımını engelleyemezsiniz" ifadelerini kullandı.

CANLI BOMBA GİBİLER

10 numara yağ kullanan araçların canlı bomba gibi olduğunu belirten Budak, "Denetim tek başına yeterli olmaz. Önce bataklığı kurutmak gerekli. Bunun merdiven altı üretim ve kaçakçılığı önleyecek tedbirleri alacaksınız, hala yapılıyorsa da çok ağır para cezaları vereceksiniz" dedi.

CİHAZ VERMEYE HAZIRIZ
Şu an yapılan denetimlerin yeterli olmadığını aktaran Budak, sözlerine şu şekilde devam etti: "Bizden talep etsinler birkaç cihaz daha bağışlayalım, kalan kısmını da kurumlar halletsin. Çünkü bu çok büyük bir sorun. Çevre için sorun, can güvenliği için sorun, çevre kirliliği için sorun, haksız rekabet için sorun. Bir an önce gerekli önlemler alınmalı."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 numara rica
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN