Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kütüphanede dijital dönem başlatılıyor

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, SABAH Akdeniz ailesini ağırladı. Başkan Uysal ziyarette klasik kütüphaneler artık ilgi çekmediği için dijital kütüphane kuracaklarını söyledi

Giriş Tarihi: 27.11.2014
Kütüphanede dijital dönem başlatılıyor
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Türkiye'de örneği olmayan bir projeyi hayata geçirerekMeltem Mahallesi'nde dijital kütüphane açacaklarını söyledi. Daha önce balık restoranlarının bulunduğu Meltem Çarşısı için yapılan referandumda kültür ağırlıklı kullanılması kararı çıktığını hatırlatan Uysal, burada kurulacak merkeze Meltem Mahallesi'nde yaşamış Antalyalı merhum şair Metin Demirtaş'ın isminin verileceğini ifade etti. Metin Demirtaş Kültür Merkezi'nde çok sayıda e-kitap bulunacağı ve vatandaşların bu kitaplara ücretsiz ulaşabileceğini vurgulayan Başkan Uysal, "Vatandaşlarımız burada bulunan bilgisayarlardan istedikleri kitapları okuyabilecekler. Ayrıca isterlerse bu kitapların çıktılarını almak ya da akıllı telefon ve tabletlerine bu kitapları indirerek okuma alışkanlıklarını geliştirebilecekler" dedi.

ETKİNLİKLER

Uysal ayrıca merkezde şiir günleri, kitap fuarı, imza günü gibi etkinliklerin de düzenleneceğini söyledi.

SABAH AKDENİZ EKİBİNİ AĞIRLADI
SABAH Akdeniz ekibi Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın konuğu oldu. Sabah Akdeniz Yazıişleri Müdürü Talip Yümsel, Haber Müdürü İbrahim Okumamış, Turkuvaz Dağıtım ve Matbaa Müdürü Ufuk Hızır ile Reklam Bölge Koordinatörü Peri Çelik Şan'ı makamında ağırlayan Başkan Uysal, Muratpaşa ile ilgili projeleri ve seçimlerin ardından geçen 8 aylık sürede yapılan hizmetleri anlattı. Başkan Uysal Meltem Mahallesi'ne kurulacak ve bölgeye ayrı bir hava katacak kültür merkezinin Ocak ayı sonunda hizmete girmesini beklediklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kütüphanede dijital dönem başlatılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN